نیروی انسانی مهمترین سرمایه آموزش و پرورش است

تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌وپرورش گفت: مهم‌ترین سرمایه آموزش‌وپرورش نیروی انسانی آن است که به پشتوانه این سرمایه اهداف خود را پیش می‌برد.

به گزارش روز یکشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در پنجمین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته اظهار داشت: یکی از نشانه‌های کارآمدی یک نظام شایسته تنظیم بهینه روابط و کارها بین دستگاه‌ها و بخش‌ها است. کارهایی که صرفاً به دلیل تخصصی شدن برای انجام بهینه کار از هم تفکیک‌شده و در حقیقت اجزای یک کل هستند و مأموریت پیشرفت جامعه و حل مسائل جامعه را داشته و باید بتواند آن را مدیریت کند، لذا کارکرد این کل بستگی به نحوه ارتباط و کارکرد تک‌تک دستگاه‌ها دارد.

پنجمین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته که با هدف ایجاد ارتباط و تعامل دو سویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و دستگاه‌های مختلف کشور و با موضوع گفتگو بر محور تحول با حضور جمشید انصاری، معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، اعضای شورای معاونان و مدیران کل استان‌ها و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش‌وپرورش کشور برگزار شد.

حاجی میرزایی افزود: سازمان‌هایی نظیر سازمان امور اداری و استخدامی کشور در مقام تنظیم‌گر و مسئول ایجاد تعادل کل هستند و نقش مهم و راهبردی دارند؛ لذا اگر این سازمان‌ها درست عمل کنند، همه‌چیز مرتب‌تر می‌شود و کارایی کلی نظام اداری بالا می‌رود و اگر این سازمان‌ها دچار بدکارکردی شوند، کارکرد دیگر نهادها را مختل خواهند کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اهمیت مأموریت سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: اداره امور اداری و استخدامی کشور نقش راهبری و تنظیم گری مأموریت‌ها و کارهای تفکیک ‌شده از هم را بر عهده دارد و چگونگی انجام احراز صلاحیت‌ها و تقسیم مأموریت‌ها توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور رصد و پایش می‌شود.

حاجی میرزایی گفت: ساماندهی منابع انسانی، نظام جبران خدمات، نظام ارزیابی عملکرد نیروی انسانی و بهره‌وری منابع در محدوده مسئولیت‌های این سازمان است.

وی نیروی انسانی شاغل در آموزش‌وپرورش را مهم‌ترین سرمایه این سازمان دانست و گفت: در آموزش‌وپرورش که به پشتوانه سرمایه نیروی انسانی اهداف خود را پیش می‌برد و سهم سایر دستگاه‌ها و نهادها در تحقق اهداف و مأموریت‌های آن تقریباً ناچیز است، اهمیت نیروی انسانی و سازمان‌دهی آن مضاعف می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هرچقدر با همکاری بیشتر کار کنیم کارایی سازمان‌ها مضاعف خواهد شد، گفت: نشست امروز که با حضور روسای مناطق و مدیران کل استان است، امکان برقراری ارتباط مستقیم را رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با سطحی از نهاد آموزش‌وپرورش برقرار می‌کند که بیشترین مسئولیت را در جذب و ارتقای نیروی انسانی دارند و بیشترین تأثیر را از ساختار و ارزیابی عملکرد و خدمات می‌بینند. به اعتقاد من شنیدن نظرات رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور می‌تواند به درک بهتر همکاران در حل و ساماندهی مسائل کمک کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =