کنکوری ها در کهگیلویه و بویراحمد مقابل ویروس کرونا غربالگری می شوند

یاسوج- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی دانش آموزان کنکوری در استان به دو شیوه از طریق سامانه سلامت و یا تماس با آن ها با شماره ۴۰۳۰ پیش از برگزاری آزمون مقابل ویروس کرونا غربالگری می شوند.

 محمد مهدی بانشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شرکت کنندگان کنکور های ارشد و دکتری نیز در هفته های پیش توسط مراقبان سلامت در استان غربالگری شدند.

وی افزود: مراقبان سلامت در تمامی حوزه های برگزاری کنکور سراسری حضور دارند و دستگاه تب سنج اقدام با غربالگری داوطلبان کنکوری می کنند. 

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: عملیات ضدعفونی در حوزه های مختلف کنکور در سراسر استان قبل و پس از برگزاری هر آزمون انجام و محیط به طور کامل استریل می شود اما باید شرکت کنندگان رعایت دستورالعمل های بهداشتی را همچنان مد نظر قرار دهند.

بانشی ابراز داشت: نظارت ها و عملیات ضد عفونی در روز جمعه همزمان با برگزاری کنکور سراسری رشته تجربی به دلیل حجم زیاد داوطلبان به طور نظامندتری انجام خواهد شد و پس از پایان امتحان تمامی حوزه ها ضد عفونی می شوند.

وی عنوان کرد: تمامی داوطلبان کنکور سراسری یک هفته پس از برگزاری امتحان به طور مجدد غربالگری می شوند تا مبادا به ویروس کرونا مبتلا شوند و به موقع از وضعیت خود آگاه شوند.

۲۲ هزار و ۷۰۵ نفر داوطلب در کنکور سراسری امسال کهگیلویه و بویراحمد شرکت کرده اند.

با توجه به شیوع کرونا فاصله برای برگزاری کنکور سراسری ۱۸۰ سانتی متر پیش بینی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =