استاندار آذربایجان‌غربی: اراده راسخ در راه دفاع از وطن ویژگی آزادگان است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با تبریک سی‌امین سالگرد ورود نخستین گروه از آزادگان دوران دفاع مقدس به کشور، این اسوه‌های صبر را نماد اراده راسخ در راه دفاع از وطن عنوان کرد.

محمدمهدی شهریاری در پیامی که روز یکشنبه، همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن صادر کرده، آورده است: این روز، یادآور اراده راسخ مردانی است که در راه دفاع از کیان و عزت یک ملت، در برابر سخت‌ترین ناملایمات ایستادگی کردند و دست از آرمان والای خود برنداشتند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: آزادگان در دفاع مقدس با تاسی به عاشورا جنگیدند و بعد از اسارت نیز در جهت حفظ آرمان های اسلام نقش خود را به خوبی ایفا کردند؛ هر لحظه اسارت این اسوه های صبر و استقامت جزو اسناد پر افتخار ملت ایران محسوب می شود، اسنادی که می توان از لابه لای آنها اعتراف صریح دشمن را به ناتوانی در برابر اراده آهنین فرزندان ملت ایران مشاهده کرد.

استاندار آذربایجان غربی با تبریک این روز تاریخی به تمامی آزادگان، خانواده‌های معزز و شکیبای آنان، همه ملت مقاوم ایران سرافراز به ویژه آزادگان و ایثارگران استان آذربایجان‌غربی، از درگاه خداوند متعال توفیق خدمتگزاری خالصانه و مجاهدانه در راه سربلندی و پیشرفت ایران اسلامی را مسالت کرده است.

به گزارش ایرنا، مردم شهیدپرور آذربایجان غربی در کنار تقدیم ۱۲ هزار شهید و ۱۷ هزار جانباز، ۲ هزار و ۲۰ آزاده را نیز در راه دفاع از کیان اسلامی تقدیم انقلاب کرده اند.

یوسف رحیمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان‌غربی نیز یکی از این آزادگان سرافراز است که هشت سال در اردوگاه‌های رژیم بعث عراق اسیر بود.

این خبرنگار پیشکسوت از سال ۱۳۷۰ شمسی همکاری خود با ایرنای آذربایجان غربی آغاز کرده و نماینده آزادگان در "شرکت خودکفایی آزادگان" و "موسسه فرهنگی پیام آزادگان" است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =