۲۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۸
کد خبرنگار: 2296
کد خبر: 83908927
۰ نفر

برچسب‌ها

گذری بر رویدادهای استان تهران در ۲۵ مرداد

تهران-ایرنا- استان تهران طی ۲۵ مردادماه شاهد اخبار و رویدادهای مختلفی بود که نشست مشترک استاندار تهران با مجمع نمایندگان استان تهران، رونمایی از تجهیزات جدید آتش‌نشانی، دستگیری آدم‌ربایان و سارقان از مهمترین آنها به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا کیفیت هوای پایتخت نیز روز گذشته، شنبه از لحاظ غلظت آلایندگی ازن با شاخص ۱۲۷ برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار ناسالم بود و همین روند امروز نیز ادامه دارد.

برگزاری نشست مشترک استاندار تهران با مجمع نمایندگان استان تهران

نشست مشترک استاندار تهران و معاونان با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در محل کمیسیون تلفیق مجلس با هدف بیان مشکلات استان تهران برگزار شد؛ در این نشست با ارائه گزارش‌هایی مشکلات استان مطرح و بر ضرورت همکاری و همراهی مجمع نمایندگان استان تهران برای رفع مشکلات موجود تاکید شد.

انوشیروان محسنی بندپی در این جلسه احداث ساختمان سد نمرود، طرح ساماندهی آب‌های سطحی جنوب تهران، طرح آبرسانی به شهر تهران از سد کرج، طرح قمربنی هاشم (ع)، طرح آبرسانی سد ماملو و ایجاد تاسیسات فاضلاب تهران، پرند، اسلامشهر و شهریار را از اقدامات مهم دولت در استان تهران عنوان کرد.

قدردانی از استاندار تهران برای مدیریت صحیح در عبور موفق از دوره اوج مصرف برق

جشن تحقق برنامه عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان ۱۳۹۹ (برنامه ۰۹۹) همزمان با شانزدهمین هفته از پویش «هر هفته_الف_ب_ایران» با حضور وزیر نیرو، استاندار تهران و سایر استانداران به صورت ویدئوکنفرانس در مرکز پایش صنعت برق برگزار شد.

در این جلسه وزیر نیرو از تلاش‌های استاندار تهران به واسطه مدیریت صحیح در عبور موفق اوج مصرف برق در این استان با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد؛ بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته توسط وزارت نیرو، استان تهران به عنوان یکی از سه استان برتر در زمینه مدیریت عبور موفق از دوره اوج مصرف برق در کشور برگزیده شد.

ساماندهی شبکه توزیع ماسک در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در جلسه بررسی نحوه توزیع ماسک و ساماندهی آن در استان اعلام کرد: با توجه به ضرورت ساماندهی چرخه تأمین و توزیع ماسک در استان (در شرایط شیوع بیماری کرونا) مقرر شد با هماهنگی مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت توزیع ماسک در استان تهران با هماهنگی اتاق اصناف استان و با نظارت سازمان صمت استان صورت گیرد.

رونمایی از تجهیزات جدید آتش‌نشانی شهرداری تهران

آیین رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش‌نشانی تهران، کارگاه آموزش و بهره‌برداری از ایستگاه ۱۳۲ آتش‌نشانی به صورت ویدیوکنفرانس روز گذشته با حضور شهردار، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه ۲۰ و جمعی دیگر از مسئولان در مرکز آموزش ایثارگران سازمان آتش‌نشانی واقع در صالح‌آباد شهرستان ری برگزار شد.

خودروهای تهویه هوا برای تونل‌ها و مترو، خودروهای دستگاه تنفسی ویژه آتش‌نشانان که پشتیبان خودروهای عملیاتی در صحنه حریق هستند، خودروهای اطفای حریق در فضاهای سبز و جنگلی در ارتفاعات به نام همامون و ساخت داخل، خودروهای چهار چرخ برای اطفای حریق در اماکن باریک مانند بازارها و پاساژها، خودروهای رولایف برای مقابله با حوادثی مانند سیل و زلزله، رباط آبپاش، دستگاه پرنده شناسایی، دستگاه مه‌پاش قوی ساخت داخل از جمله تجهیزات و امکانات به روز سازمان آتش‌نشانی است.

مهار آتش‌سوزی در انباری جنب سوله مدیریت بحران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی در انباری ۲۵ متری ملک مجاور سوله بحران منطقه ۶ خبر داد؛ این انباری محلی برای نگهداری اشغال و ضایعات بود که بخشی از آن آتش گرفت، مأموران یکی از ایستگاه‌های آتش‌نشانی به محل مراجعه و آتش را مهار کردند.

آتش‌سوزی در مراتع روستای «زیارت»

مراتع روستای «زیارت» از توابع شهرستان دماوند بر اثر بی‌احتیاطی گردشگران دچار آتش‌سوزی شد که با حضور به موقع عوامل آتش‌نشانی شهرداری کیلان مهار شد.

برخورد شدید کامیونت باری با تیربرق در نصیرشهر

برخورد شدید یک دستگاه کامیونت باری با تیر برق در دوربرگران نصیرشهر واقع در جاده ساوه مصدومیت راننده را در پی داشت.

اقدام به خودکشی فردی در هتل فردوسی

فردی در هتل فردوسی تهران قصد خودکشی داشت که در نهایت با دخالت ماموران آتش‌نشانی و نیروی انتظامی از این اقدام جلوگیری شد.

دستگیری ربایندگان مرد ۶۰ ساله

فرماندهی انتظامی نیز خبرهایی از شناسایی دستگیری آدم‎ربایان و سارقان داشت؛ فرمانده انتظامی شرق استان تهران از شناسایی و دستگیری ربایندگان مرد ۶۰ساله به انگیزه مالی خبرداد؛ در پی اعلام مفقودی پدری ۶۰ ساله از سوی یکی از اعضای خانواده، جست‌وجوی وی در دستور کار ماموران انتظامی و پلیس آگاهی شهرستان پاکدشت قرار گرفت و ماموران مطلع شدند که از شماره‌ای ناشناس با شاکی تماس و مطالبه ۵۰ میلیارد ریال در مقابل آزادی پدرش شده است.

در ادامه محل اختفای آدم‌ربایان در شهر کرج استان البرز شناسایی شد و با همکاری ماموران کلانتری دهقان ویلاشهر در یک عملیات منسجم و هماهنگ متهمان را که ۲ مرد و یک زن بودند، دستگیر و مرد ۶۰ ساله را از چنگال آدم‌رباها نجات دادند؛ متهمان پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

شناسایی کلاهبردار سایت دیوار

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از شناسایی فردی که با درج آگهی دروغین نسبت به فروش کالاهای لوکس ارزان‌قیمت در سایت دیوار از ۴۵۰ نفر کلاهبرداری کرده بود، خبر داد؛ متهم با افتتاح حساب‌های جعلی به نام دیگران در بانک و اخذ کارت بانکی، شماره این کارت‌ها را برای واریز وجه به مردم معرفی می‌کرد و به این صورت هیچ ردپایی از خود باقی نمی‌گذاشت.

دستگیری موبایل‌قاپ سابقه‌دار

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران از دستگیری متهم حرفه‌ای که با موتورسیکلت سرقتی اقدام به موبایل‌قاپی می‌کرد، خبر داد؛ وی گوشی‌های سرقتی را به ۲ مال‌خر که مغازه موبایل‎فروشی داشتند، ‌فروخته بود؛ این ۲ مال‌خر اموال سرقتی نیز دستگیر شدند و در بازرسی از مغازه آنان، ۲۵ دستگاه گوشی مسروقه و یک دستگاه تغییر رمز سریال گوشی‌کش کشف شد؛ تاکنون ۲۵ تن از مال‌باختگان شناسایی شدند.

هر سه متهم با دستور قضایی برای شناسایی سایر سرقت‌های احتمالی و شناسایی سایر مال‌باختگان در اختیار این پایگاه قرار دارند.

دستگیری ۲زن با ۱۰ میلیاردریال سرقت از خانه‌

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۲ زن سارق منزل که به عنوان پرستار و نظافتچی از منزل صاحبکارشان یک میلیارد تومان اموال با ارزش سرقت کرده بودند، خبر داد، یکی از متهمان اعتراف کرده که اموال سرقتی را به چند فروشگاه فروخته است؛ کارآگاهان این فروشگاه‌ها را شناسایی و بخش زیادی از اموال شاکی را به وی مسترد کردند؛ با تکمیل پرونده متهمان با قرار مجرمیت صادره از سوی شعبه بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند و مال‌خران نیز به قید ضمانت آزاد شدند.

کشف قطعات یخچال‌های بستی‌ساز قاچاق

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف محموله هفت میلیارد ریالی قطعات یخچال‌های بستنی‌ساز قاچاق از جمله موتور کمپرسور و دینام در یک کارگاه تولیدی در شهرستان قدس خبر داد؛ در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

دستگیری سارق حرفه‌ای دو دستگاه موتورسیکلت به ارزش ۲ میلیارد ریال در محدوده خیابان مولوی، دستگیری سارق خودرو در عملیات تعقیب و گریز کارآگاهان پلیس آگاهی در بزرگراه شهیدبابایی از دیگر خبرهای انتظامی استان تهران بودند.

برخورد با تخلفات مسافربرهای شخصی

رئیس پلیس راهور تهران از اجرای طرح گشت مشترک پلیس راهور فاتب با تاکسیرانی خبر داد؛ این طرح در راستای برخورد قانونی با مسافربرهای شخصی و تخلفات حوزه مسافربرها و روان‌سازی ترافیک عملیاتی شده است، یکی از مشکلات تهران در حوزه ترافیک حضور مسافربرهای شخصی در پایانه‌ها، معابر و میادین است که این مسافربرها به حمل و جابه‌جایی مسافران به طور غیرقانونی می‎پردازند.

دستگیری قاتل مادر و کودک در بهارستان

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان از دستگیری قاتل مادر و کودک یکساله‌اش خبر داد؛ گویا توهم مصرف شیشه مرد ۲۸ ساله را اقدام به این قتل کرده بود و وی در لحظه قتل حالت طبیعی نداشته است و بعد از فرار از محل قتل فقط تلفن همراه این زن را به سرقت می‌برد.

افتتاح کارگاه صنایع‌دستی حوله‌بافی در دماوند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: کارگاه دائمی حوله‌بافی با هدف آموزش رایگان و توانمندسازی بانوان در محل این اداره افتتاح شد؛ با استقرار چهار دستگاه حوله‌بافی فرصت آموزش برای ۱۵ نفر به صورت همزمان و دائمی فراهم شده ‌است اما با توجه به محدودیت‌های شیوع بیماری کرونا کلاس‌های آموزشی به صورت محدود برای پنج نفر برگزار می‌شود.

همکاری فدراسیون دوچرخه‌سورای و شهرداری منطقه ۱۷

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری با شهردار منطقه ۱۷ تهران در راستای استفاده از ظرفیت‌های این منطقه برای برگزاری مسابقات، همایش‌ها و اردوهای تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

در این تفاهم‌نامه بر استفاده از زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در حوزه سلامت و هم در مباحث شهری مثل کاهش ترافیک، کاهش آلودگی‌ها و هزینه‌ها تاکید شده است؛ آماده کردن زیرساخت برای تردد دوچرخه‌سواران منطقه از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

رصد هوشمند تجهیزات شهری منطقه ۲

شهردار منطقه۲ تهران اعلام کرد: با راه‌اندازی سامانه موبایلی دیده‌بان و نصب برچسب کد QR بر روی تجهیزات شهری از جمله پل‌های مکانیزه، مخازن پسماند، وسایل ورزشی و بازی کودکان بوستان‌ها، این تجهیزات شناسه‌دار شده و بر اساس تعریف کد شناسایی، امکان رصد و دریافت گزارش شهروندان از عملکرد این تجهیزات به صورت مصور و آنلاین فراهم شده است و آنان می‌توانند فعالیت‌های مدیریت شهری را نظارت و کنترل کنند.

در حال حاضر بیش از سه هزار عدد از تجهیزات شهری منطقه ۲ تهران به سیستم نظارت هوشمند تجهیز شده و قرار است با همکاری سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران امکان اتصال سامانه دیدبان ۲۴ به سامانه‌های تهران من، ۱۳۷ و ۱۸۸۸ فراهم شود.

انتشار سند برنامه عملیاتی مترو تهران

مدیرعامل شرکت راه‌آهن قطار شهری تهران و حومه(مترو) از انتشار سند برنامه عملیاتی این شرکت برای نخستین‌بار در سال‌های اخیر خبر داد؛ این سند زیرساخت پایش و رصد پروژه‌ها و بخش‌های مختلف بر اساس حجم اجرایی و ریالی کار در شرکت مترو و مبنای مذاکرات با مراجع مختلف برای تحقق برنامه‌ها و منابع مالی شرکت است.

در قالب طرح جامع بهبود عملکرد شرکت انجام و بر این اساس استراتژی‌های شرکت مترو در بخش‌های مختلف تدوین ‌شده است.

آغاز به کار سامانه «سامان‌بازار» برای ساماندهی دستفروشان

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از آغاز به کار سامانه «سامان‌بازار» با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود شهری و شناسایی متقاضیان دستفروشی برای ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران خبر داد؛ بر اساس دستورالعمل مشاغل سیار و بی‌کانون مصوب شورای اسلامی شهر تهران، متقاضیان غرفه در روزبازارهایی که برای فعالیت‌های مربوط به دستفروشی و بساط گستری طراحی شده باید در این سامانه به نشانی www.samandehi.tehran.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

آغاز ساماندهی بازار خلازیر پایتخت

نشست مشترک مدیران سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران برگزار  ودر این نشست مقرر شد مطالعات اولیه پروژه بازار خلازیر توسط دانشگاه شریف به عنوان مشاور سازمان سرمایه‌گذاری از طریق تامین حداقل ۵۰ درصد هزینه‌ها توسط شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهیه و برای اقدامات بعدی ارائه شود.

افتتاح خانه جوان و تشکل‌های مردمی شهرستان شهریار

خانه جوان و تشکل‌های مردم نهاد شهرستان شهریار با حضور فرماندار در فرهنگسرای الغدیر این شهرستان افتتاح شد.

دیدار فرماندار اسلامشهر با دو آزاده دفاع مقدس

فرماندار اسلامشهر به مناسبت فرارسیدن سالروز بازگشت آزادگان به کشور با «حسین فارسیجانی» و «قاسم معصومیان» دو آزاده سرافراز هشت سال دفاع مقدس دیدار و از ایثار، صبر و استقامت آنان تجلیل کرد.

تشییع پیکر مادر شهید ابراهیمی‌فرد در پاکدشت

پیکر حاجیه «فاطمه ابراهیمی‌فرد» مادر شهید «احمد ابراهیمی‌فرد» روز گذشته با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشییع و در گلزار شهدای ده‌امام شهرستان پاکدشت، همجوار فرزند شهیدش به خاک سپرده شد، وی روز جمعه بر اثر کهولت سن و در ۷۳ سالگی دارفانی را وداع گفت.

برگزاری گردهمایی مسئولان هیات‌های مذهبی شهرری

گردهمایی و نشست توجیهی مسئولان هیات‌های مذهبی شهرستان ری به مناسبت فرارسیدن ماه محرم با موضوع نحوه برگزاری عزاداری امام حسین(ع) با حضور ۵۰۰ خادم هیات‌های مذهبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه این شهرستان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در صحن مصلی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.

معرفی رئیس جدید اداره صمت قرچک

«بهنام میرزایی» طی آیینی با حضور معاون اداره‌کل صنعت معدن و تجارت استان تهران و «بهمن خطیبی» فرماندار شهرستان قرچک و جمعی دیگر از مسئولان به عنوان رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت این شهرستان معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =