۲۰۰ هزار  راننده در  اصفهان زیر پوشش بیمه تکمیلی قرارگرفتند

اصفهان- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای اصفهان گفت: ۲۰۰ هزار تن از رانندگان حمل و نقل کالا و اعضای خانواده آنان در این استان تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان، عمر و حوادث قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، مهدی خضری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باپیگیری سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای و به منظور حمایت، پشتیبانی و تکریم  از رانندگان حمل ونقل داخلی، قرارداد بیمه تکمیل درمان، بیمه عمر و حوادث رانندگان جاده ای  منعقد شد.

وی ادامه داد: رانندگی یکی از مشاغل پرخطر محسوب می‌شود و پیش بینی خدمات بیمه‌ای با پوشش کامل برای این قشر بسیار ضروری است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان  با بیان اینکه پیگیری بیمه تکمیلی رانندگان را یکی از دغدغه‌های این اداره کل است افزود: از تشکل‌های صنفی حوزه حمل ونقل برای ارائه خدمات رفاهی به رانندگان حمایت می‌کنیم.

به گفته وی استان اصفهان رتبه اول جمعیت رانندگان را دارد و پیگیری اموری که به بهبود وضعیت رفاهی رانندگان کمک کند، در اولویت است.

خضری گفت: بر اساس قرارداد منعقد شده بین شرکت سهامی بیمه دانا و کانون انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل ونقل داخلی کشور، راننده، همسر و ۲ فرزند هر راننده تحت پوشش این خدمات بیمه‌ای قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کلیه رانندگان بیمه شده‌ دارای شماره هوشمند تا ۷۵ سال می‌توانند از خدمات این بیمه بهره‌مند شوند.

خضری بیان کرد: تلاش برای بهبود خدمت رسانی و دسترسی پذیری بهتر راننده به بیمه‌گر و پیگیری و ارائه مشاوره  به آنها یکی از نقاط قوت این قرارداد محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: بیمه‌گر بر اساس مفاد این قرارداد موظف شده در هر مکانی که بیمه‌گذار درخواست کرد، میزخدمت دایر کرده و به رانندگان خدمت رسانی کند.

استان اصفهان از نظر تعداد شرکت حمل و نقل بار، تعداد پایانه حمل بار و مسافر و آموزش کاربران حمل و نقل، رتبه اول کشور را دارد.  
بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو با ۴۸ هزار راننده در ناوگان حمل و نقل بار استان فعالیت می‌کنند که نزدیک به ۱۰ درصد از ناوگان حمل بار کشور را شامل می‌شود.  
۴۵۹ شرکت حمل و نقل بار، ۶ پایانه حمل بار، ۲۶ پایانه حمل مسافر، هشت مرکز مکانیزه معاینه فنی و ۴۳ مجتمع بین راهی در سطح استان اصفهان فعالیت می‌کنند.  
استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که بدلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به‌عنوان چهارراه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.  
استان اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزادراه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =