۳۲۰ مددجوی کمیته امداد اردبیل مشغول کار شدند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۳۲۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد پس از کسب مهارت‌های لازم شغلی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در چهار ماه امسال صاحب شغل شدند.

حسین دشتی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: برای فراهم کردن زمینه اشتغال این افراد ۱۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال و خودکفایی به صورت قرض‌الحسنه در اختیار مجریان طرح‌ها قرار گرفت.

وی اظهارداشت: بانک‌های عامل با پرداخت بیش از ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات زمینه اشتغال ۲۰۰ مددجو و صندوق امداد ولایت با پرداخت ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات زمینه اشتغال ۶۵ مددجوی تحت پوشش این نهاد را در این مدت فراهم کردند.

 وی با اشاره به اینکه ۵۳ فرصت شغلی در قالب اشتغال پایدار روستایی در مناطق محروم استان در این مدت ایجاد شده است، بیان کرد: همچنین ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات خودکفایی به مددجویان ساکن در روستاها و مناطق محروم استان اختصاص یافت تا علاوه بر رونق تولید، شاهد توسعه و پیشرفت این مناطق باشیم.

او گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال در مجموع سه هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد در استان با دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی صاحب شغل خواهند شد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین راهکارهای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت ایجاد اشتغال پایدار برای آنها است، اضافه کرد: این نهاد علاوه بر طرح‌ها و ایده‌های دانش‌بنیان مددجویان تحت حمایت، از مددجویانی که دارای تخصص در زمینه خاصی باشند، حمایت ویژه خواهد کرد.

وی با اشاره به همکاری ۹۳ "راهبر شغلی" با کمیته امداد استان ادامه داد: طرح "راهبران شغلی" برای اثربخشی هر چه بیشتر  بر فرصت‌های شغلی ایجاد شده، اجرا می‌شود تا به پایدارسازی اشتغال و درآمد پایدار خانوارهای تحت حمایت کمک کند.

دشتی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت جهادگران کارآفرین و نیروهای جهادی در زمینه ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت گفت: استفاده از ظرفیت آنها مسیر توانمندسازی و خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت را هموارتر می کند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل رفع موانع فضای کسب ‌و کار، بازاریابی و فروش تولیدات مددجویان و ایجاد بازار کار مناسب را در توانمند سازی و خود اتکایی خانوارهای تحت حمایت بسیار مهم دانست.

وی افزود: این نهاد همچنان نیازمند یاری و کمک های مردم و خیرین برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان است تا بخشی از نیازها و مشکلات اساسی آنها مرتفع گردد.

او بیان کرد: خیرین از طریق کد آنی‌ پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوارهای بی‌بضاعت استان  اردبیل برسانند.

وی اظهارامیدواری کرد: با مشارکت گسترده خیرین و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =