استاندار کرمان: برای احداث کارخانه فروکرومیت در بافت و ارزوئیه توافق شد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: با پیگیری‌های انجام گرفته و نشست اخیری که در تهران با متولیان امور داشتیم برای احداث کارخانه های فروکرومیت در دو منطقه بافت و ارزوئیه این استان توافق شد.

محمد جواد فدائی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: قرار بود کارخانه فروکروم بافت در دهه ۷۰ کلنگ زنی شود ولی به دلیل مشکلاتی تاکنون این موضوع معطل مانده است .

استاندار اضافه کرد: در جلسات  قبل قرار شد مجموعه گلگهر این پروژه را بررسی کند و در صورت اقتصادی بودن این کارخانه را اجرا نموده و به بهره برداری برساند.

وی با بیان اینکه پس از بررسی و کارشناسی لازم گل گهر مشخص شد این کارخانه توجیه اقتصادی دارد، تصریح کرد: البته آنها هم شرط تضمین تامین مواد اولیه کارخانه را گذاشته بودند تا اطمینان داشته باشند که مواد اولیه تامین خواهد شد، و لذا در همین راستا جلسه ای را در تهران تشکیل دادیم.

فدائی افزود: این جلسه با حضور مدیرعامل و معاونان مجموعه گلگهر و همچنین مدیرعامل و هیات مدیره شرکت کرومیت اسفندقه که تولید کننده ماده اولیه هستند، برگزار شد، بحث مفصل و طولانی داشتیم .

وی ادامه داد:  ابتدا مقرر شد گلگهر در زمینه اکتشافات تکمیلی و استخراج در پهنه های دارای پروانه سرمایه گذاری کند و در مقابل درصدی از تولید را مالک شود.

به گفته استاندار، این تصمیم خوبی بود که به توسعه منطقه کمک خواهد کرد و قرار شد ظرف ۱۰ روز جزئیات این تفاهم نامه برسی شود و به صورت قراردادی امضای طرفین برسد.

فدائی گفت: همچنین در این نشست مقرر شد تا مجموعه گلگهر کارخانه فرو کروم ۲۵ هزار تنی ارزوئیه احداث کند و پس از آنکه کارخانه به بهره برداری شود، ۴۰ دردصد از سهام این کارخانه به شرکت کرومیت اسفندقه منتقل شود و به ازای این۴۰ درصد سهام خوراک کارخانه را به قیمت کارشناسی تامین کند، یعنی هم برای آن ۴۰ درصد قیمت کارشناسی و هم برای

خوراک قیمت کارشناسی تعیین شود و ملاک کارشناسی ، کارشناسی رسمی دادگستری باشد.

فدائی  گفت: تامین خوراک  ادامه خواهد داشت تا اینکه ۴۰ درصد مستهلک شود و پس از آن نیز شرکت کرومیت اسفندقه خوراک کارخانه را تا ۲۰ سال تامین می کند.

استاندار خاطرنشان کرد: در نشست های متوالی برای پیگیری امور مروبط به فروکروم بافت در مجلس شورای اسلامی همکاری و پیگیری بسیار خوبی داشتند که جای قدردانی دارد .

به گزارش ایرنا ، استاندار کرمان به همراه تیم اقتصادی این استان در سال جهش تولید فعالیت های گسترده ای را برای تقویت زیرساخت های لازم در این استان بخصوص در حوزه تولید آغاز کرده است که تاکنون به نتایج خوبی دست یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =