تفاهم‌نامه‌ حمایت از نخبگان و بانوان استعدادبرتر اصفهان امضا شد

اصفهان- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان از عقد تفاهم‌نامه با بنیاد نخبگان در راستای حمایت از نخبگان و بانوان استعدادبرتر استان خبر داد.

حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نخبه علمی و پژوهشی زیر پوشش بنیاد نخبگان اصفهان هستند، این بنیاد تاکنون افزون بر ۲ هزار و ۶۰۰ مورد تسهیلات به نخبگان استان ارائه کرده است.

شادی فضلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه تفاهم نامه حمایت از نخبگان و بانوان استعداد برتر ۲ سال اعتبار دارد، افزود: این تفاهم نامه به منظور هم افزایی توانمندی‌های علمی و اجرایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بنیاد نخبگان و دفتر امور بانوان و خانواده در راستای اجرایی‌سازی سند راهبردی نخبگان و سند ارتقای وضعیت زنان استان اصفهان به امضا رسیده است.

سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان سال گذشته با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به صورت مکان محوری با هدف توجه به توسعه همه جانبه و متوازن براساس برنامه ششم توسعه و محوریت عدالت جنسیتی، تهیه و در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان رونمایی شد.

وی هدف از عقد این تفاهم‌نامه را ایجاد زمینه‌های شناسایی، رشد و شکوفایی حداکثری استعدادهای فردی و گروهی، رفع موانع فعالیت‌های نخبگان، تأکید بر رویکرد شناسایی چالش‌ها و مسائل اولویت‌دار در حوزه زنان و خانواده و تمرکز بر توسعه مدیریت زنان نخبه و توانمند برشمرد. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان با اشاره به محورهای همکاری این تفاهمنامه اظهارکرد: برگزاری دوره‌های آموزشی به‌صورت مشترک با مستعدان برتر و نخبگان، استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی نخبگان، راه‌اندازی شبکه مهارت زنان و برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی و نقد و مناظره نخبگان درباره مسائل حوزه خانواده از محورهای این همکاری است.

۵۰ درصد جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری ایران را بانوان تشکیل می‌دهند. استان اصفهان با ۲۴ شهرستان افزون بر پنج میلیون نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =