فعالان سیاسی افغان:امارات به آرمان فلسطین خیانت کرد

کابل - ایرنا - شماری از نمایندگان مجلس ،رهبران حزب رفاه ملی ،نهضت اسلامی ،حقوقدانان، شخصیت های سیاسی ، احزاب و گروههای افغان با صدور بیانیه هایی اقدام امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را خیانت با آرمان فلسطین دانسته و آن را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا،این افراد اقدام امارات برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را  در راستای کمک به ترامپ در انتخابات آمریکا ، ایجاد شکاف در دنیای اسلام و ضربه زدن به مقاومت مردم مظلوم فلسطین و کمک به غاصبان قدس دانستند.

ملک ستیز از حقوقدانان افغانستان در صفحه اجتماعی خود نوشت :این اقدام امارات در به  رسمیت شناختن رژیم صهیونستی زخم های مردم مظلوم فلسطین را عمیق تر کرد.

وی با انتقاد از برخی حکام خلیج فارس اضافه کرد برخی از این افراد به دنبال فرصتی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

ستیز خاطرنشان کرد اسرائیل شهرک های زیادی را در کرانه باختری در  حال ساخت دارد که هرگز آنها را متوقف نخواهد و هدف این رژیم نابودی فلسطین است .

حسینی مزاری رئیس خبرگزاری صدای افغان (آوا) و رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان نیز با محکومیت اقدام امارات گفت که این کشور با این اقدام ضربه بزرگی به جبهه مقاومت و مردم مظلوم فلسطین وارد کرد.

وی تصریح کرد یکبار دیگر خنجر خونین خیانت از درون جوامع اسلامی ،مردم مظلوم فلسطین را هدف قرار داد.

رئیس خبرگزاری صدای افغان خاطرنشان کرد امارات با این توافق چهره واقعی خود را پس از سالها روابط پنهان با رژیم صهیونیستی آشکار کرد .

وی تصریح کرد این اقدام امارات نمی تواند باعث نجات رژیم صهیونیستی شود ،همانطوری که به رسمیت شناختن این رژیم از سوی مصر کمکی به این رژیم  نکرد.

«سید جمال فکوری بهشتی»عضو مجلس نمایندگان افغانستان نیز با ابراز تاسف از عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد این  اقدام امارات در دراز مدت باعث ضربه زدن به مردم فلسطین و جهان اسلام می شود.

وی تأکید کرد که هرچند این اقدام امارات خلاف منافع کشورهای اسلامی و مردم مظلوم فلسطین است اما این اقدام هرگز بر عزم و اراده دیگر کشورهای اسلامی برای حمایت از مردم فلسطین تاثیری ندارد و آنها همچنان از مقاومت و مردم فلسطین حمایت می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =