رشد ۲۵ هزار تنی خرید تضمینی گندم در قزوین

قزوین - ایرنا - میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان قزوین که همچنان ادامه دارد، امسال نسبت به سال گذشته ۲۵ هزار تن رشد پیدا کرده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان قزوینی در سال جاری از ۲۰۰ هزار تن عبور کرد.

مجید اسماعیلی یادآور شد: سال گذشته ۱۷۵ هزار تن گندم به شکل تضمینی از کشاورزان استان قزوین خریداری شده بود.

وی با بیان اینکه تعهد خرید تضمینی گندم از کشاورزان در استان قزوین برای سال جاری ۲۲۰ هزار تن بوده است،اظهار داشت: پیش بینی می کنیم رقم خرید تضمینی این محصول در استان از ۲۰۵ هزار تن عبور کند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اشاره به رشد ۱۵ درصدی خرید تضمینی گندم در استان،اظهار داشت: سال گذشته ۳۱۸ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شد که این رقم امسال به ۳۳۵ هزار تن افزایش یافته است.

این مسوول با بیان اینکه کار مراکز خرید تضمینی گندم در مناطقی که برداشت محصول به اتمام رسیده پایان یافته است، اظهار داشت: فعالیت مراکز خرید تضمینی گندم تا زمان برداشت محصول از آخرین مزرعه ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: با مراقبت های لازم و مقابله با موقع با آفات، گندم برداشت شده از مزارع استان قزوین مرغوب و از محصول سالهای گذشته با کیفیت تر بوده است.

این مسوول گفت: دولت هرساله با هدف تامین امنیت غذایی، بخش قابل توجهی از محصول گندم کشاورزان را به شکل تضمینی از آنها خریداری و در سیلوها ذخیره سازی کرده و در طی سال برای تهیه نان آنها را در اختیار نانوایی ها قرار می دهد.

در سال زراعی جاری ۱۵۴ هزار و ۴۵۶ هکتار از زمین های کشاورزی استان قزوین به زیر کشت گندم آبی و دیم رفته بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =