۴۹ واحد کارگاهی و صنعتی تولید ماسک در تهران فعال است

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: ۴۰ واحد کارگاهی و ٩ واحد صنعتی تولید ماسک در استان وجود دارد و این تعداد نیاز ساکنان را به جز مراکز درمانی تامین می‌کند.

حشمت‌الله عسگری روز شنبه در جلسه بررسی نحوه تامین و توزیع ماسک که با حضور دبیر کارگروه مقابله با کرونای وزارت صمت در دفتر رئیس مرکز اصناف و بازرگانان برگزار شد، از ساماندهی شبکه توزیع ماسک در استان تهران خبر داد.  

وی با انتقاد از دخالت نهادهای ملی در اجرای وظایف دستگاه‌های استانی تاکید کرد: نگاه استانی به تهران باید مثل سایر استان‌ها باشد زیرا تصمیم‌های بالا دستی برای تهران ضمن ایجاد ناهماهنگی سبب اختلال در ارائه خدمات می‌شود.

«عسگری» ساماندهی چرخه تامین و توزیع ماسک در استان را ضروری دانست و یادآور شد: توزیع ماسک در استان با هماهنگی اتاق اصناف و با نظارت سازمان صمت استان صورت می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: صاحبان تمام واحدهای صنفی و صنعتی تولیدکننده ماسک که تولید آنها به تایید سازمان صمت رسیده است، می‌توانند با اخذ مجوز از اتاق اصناف تهران و با نظارت سازمان صمت و ستاد تنطیم بازار نسبت به توزیع محصولات خود اقدام کنند.

عسگری ادامه داد: واحدهای دارای مجوز و فاقد مجوز صنفی و کارگاهی استان تهران نیز باید نسبت به ثبت‌نام در سامانه تجارت اقدام کرده و پس از تایید سازمان صمت برای تحویل سهمیه پارچه برای تولید ماسک و عرضه در بازار اقدام کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر  روز گذشته، ۲۵مرداد و براساس معیارهای قطعی تشخیصی مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۳۴۱ هزار و ۷۰ رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =