دیدار اوحدی با خانواده آزادگان در آستانه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی

تهران- ایرنا- سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شامگاه شنبه و در آستانه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی با خانواده جانباز و آزاده مرحوم «حاج عباس حسنی» و خانواده جانباز و آزاده مرحوم «قاسمی» دیدار و گفت‌ وگو کرد.

به گزارش بامداد یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اوحدی در این دیدارها با تبریک فرا رسیدن ۲۶ مرداد سالروز آغاز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: اسرا در صف اول مقاومت ملت ایران استوار ایستادند و امام امت در مورد اسرا برای نخستین بار عنوان آزادگان را به کار بردند.
وی با اشاره به این که به تعبیر مقام معظم رهبری آزادگان الماس‌های درخشان هستند، افزود: امام راحل در مورد اسرا فرمودند «آزادگان در دوران سخت اسارت، سرود آزادی سر دادند». مقام معظم رهبری نیز قرائتی از آزادگان داشتند و فرمودند «آزادگان ذخایر بزرگ و گنجینه عظیم انقلاب هستند» و همه اینها نشان از اهمیت فداکاری و ایثار آزادگان عزیز دارد.
اوحدی با اشاره به دلایل اصلی تشبیه و تعبیر آزادگان سرافراز به الماس‌های درخشان، تصریح کرد: الماس مقاوم‌ترین عنصر طبیعت بوده و در اعماق زمین در شرایط بسیار سخت تحت فشار بسیار بالا شکل می‌گیرد و این عنصر ارزشمند از بالاترین تشعشع و درخشانی برخوردار است که این همان خصوصیت‌های آزادگان سرافراز ما در دوران اسارت است که چون الماس تحت سخت‌ترین شرایط ایستادگی کرده و درخشیدند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ذکر خاطراتی از دوران اسارت، ادامه داد: اسرای ما در همه سنین بودند و سخت‌ترین شکنجه‌ها به ایشان تحمیل شد ولی دوران اسارت را با سربلندی و عزت بسیار زیادی سپری کردند. نمایندگان سازمان صلیب سرخ جهانی هر بار که از اردوگاه‌های اسرای ایرانی بازدید می‌کردند از میزان همبستگی آزادگان ایرانی متعجب می‌شدند و به اذعان خود آن‌ها مدت‌ها پس از بازگشت درباره این مسئله صحبت می‌کردند.
 معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها با اهدای لوح تقدیر از صبر و استقامت خانواده آزادگان قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =