۲۶ دستگاه دولتی و خدماتی ابرکوه در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی پالایش شدند  

یزد - ایرنا - فرماندار و رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ابرکوه از تداوم وضعیت قرمز در این شهرستان گفت: باتوجه به شرایط شهرستان و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح ادارات خدمات رسان، ۲۶ اداره و دستگاه دولتی و خدماتی پالایش شدند.  

محمد کاظمی نسب روز یکشنبه در گفت و گو باخبرنگار ایرنا افزود: در میان دستگاه‌های مختلف این شهرستان ادارات بهزیستی، تامین اجتماعی، توزیع برق، شهرداری ابرکوه و فنی و حرفه‌ای در حوزه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا به عنوان دستگاه های خدمات رسان برتر شناخته شدند.

وی اظهار کرد: اداره ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و شهرداری مهردشت نیز در پایین ترین رده های این پایش  قرار گرفتند.

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در ابرکوه ، اظهارکرد: به دلیل رعایت نکردن پروتکل بهداشتی  در حوزه اصناف، ۱۱ صنف متخلف پلمب، هفت مورد ارجاع به تعزیرات، ۴۷ مورد اخطار کتبی ، ۲۲ مورد اخطار بهداشت حرفه ای و یک مورد نیز معرفی  به دادستان عمومی و انقلاب برای رسیدگی به تخلفات انجام شده است.

فرماندار ابرکوه همچنیت تصریح کرد: در راستای نظارت بر رعایت الزامات بهداشتی بیش از ۲۰ مورد بازرسی از دستگاه خدمات رسان ، سه مورد دفاتر پیشخوان، یک مورد پلیس + ۱۰ ، سه مورد داروخانه و هفت مورد بازدید از بانک‌ها انجام شد.

کاظمی نسب همچنین تصریح کرد: با توجه به وضعیت قرمز در این شهرستان به جز اصناف تامین کننده مایحتاج ضروری مردم، سایر فعالیت‌های صنفی در سه روز آخر هفته تعطیل است که با توجه به شرایط شهرستان، تعطیلی اصناف در صورت نیاز تمدید می‌شود.

فرماندار ابرکوه با بیان اینکه کمتر از نیمی از مردم این شهرستان از ماسک استفاده و کمتر از ۳۰ درصد فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را رعایت می کنند، خاطر نشان کرد: در ادارات ضمن الزام همه کارکنان و ارباب رجوع به استفاده از ماسک، از تراکم مراجعه کنندگان در محیط اداری باید جلوگیری شود.

وی افزود: در بازدیدهایی که به صورت سرزده از ادارات و نهادهای شهرستان انجام گرفته، نواقصی در رابطه با احترام به ارباب رجوع مشاهده شده که این روند باید اصلاح شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =