مفتی عمان: نباید بر سر مسجد الاقصی سازش کرد
"شیخ احمد بن حمد الخلیلی" مفتی سلطان‌نشین عمان

تهران-ایرنا-"شیخ احمد بن حمد الخلیلی" مفتی سلطان‌نشین عمان شنبه شب در توئیتی به توافق عادی‌سازی امارات و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و افزود: به هیچ وجه نباید بر سر آزادی مسجدالاقصی سازش کرد.

به گزارش ایرنا، در ادامه توئیت مفتی عمان آمده است که آزادی مسجد الاقصی و اراضی اطراف آن از اشغال وظیفه شرعی امت اسلامی است.

شیخ الخلیلی تصریح کرد، این یک وظیفه‌است که برعهده تمام امت اسلامی قرار دارد و همگی باید به آن عمل کنند.

وی افزود: درصورتی که شرایط برای امت اسلامی به منظور انجام وظیفه [ آزادسازی مسجد الاقصی] فراهم نباشد،آنها نباید به هر قیمتی بر سر آن سازش کنند، بلکه باید کار را به قدر الهی بسپارند، تا خداوند فردی که افتخار انجام این کار [آزادسازی مسجد الاقصی] را به او می‌دهد به این وظیفه عمل کند.

توئیت شیخ الخلیلی درحالی مطرح می‌شود که وزارت امورخارجه عمان روز جمعه توافق عادی‌سازی امارات و اسرائیل را که با نظارت آمریکا صورت گرفت، تأیید کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که از زمان روی کارآمدن از هیچ کوششی برای ضربه زدن به ملت فلسطین فروگذاری نکرده است، پنجشنبه ۲۳ مردادماه از توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر داد و مدعی شد که این یک توافق تاریخی است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.

نتانیاهو با بیان اینکه طرح «گسترش حاکمیت اسرائیل بر بخش‌هایی از کرانه باختری» هنوز مطرح است، اعلام کرد: اسرائیل این طرح را به تأخیر انداخته و آن را لغو نکرده است.

خیانت امارات برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی و غیر فلسطینی را به دنبال داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =