۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۴
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83908650
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آمریکا بازهم برای کمک به لبنان شرط تعیین کرد
دیوید هیل معاون سیاسی وزیر امور خارجه آمریکا

تهران-ایرنا- دیوید هیل معاون سیاسی وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه در سخنانی مداخله‌جویانه، حمایت مالی مداوم به لبنان را مشروط به تعهد مقامات لبنانی به تغییر واقعی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین هیل گفت: زمانی که ببنیم که مقام‌های لبنانی به تغییرات واقعی متعهد هستند، واشنگتن و متحدان آن به حمایت مالی مداوم به لبنان پاسخ خواهند داد.

معاون سیاسی مایک پمپئو همچنین پیشتر در اظهاراتی مداخله‌جویانه اعلام کرده بود: آمریکا خواهان اطمینان از انجام تحقیقات فراگیر و شفاف و مورد اعتماد درخصوص انفجار اسکله بیروت است.

هیل بار دیگر اعلام کرد که تیمی از دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) اواخر هفته جاری برای مشارکت در تحقیقات به بیروت می‌رسد و این مسئله به خاطر آن است که آمریکا اطمینان پیدا کند که لبنانی‌ها پاسخ‌های روشن و شفافی در این باره دریافت کنند.

معاون وزیر امورخارجه آمریکا چهارشنبه گذشته و در جریان سفری رسمی وارد بیروت شد و در جریان این سفر با مسئولان و مقامات لبنانی از جمله میشل عون رئیس‌جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

در انفجار مهیب اسکله بیروت که ۴ اوت (۱۴ مرداد) روی داد، تاکنون ۱۷۷ کشته و بیش از هفت هزار زخمی بر جا گذاشته و ده‌ها نفر نیز مفقود شده‌اند.

به گفته "میشل عون" رییس جمهوری لبنان، انفجار اسکله بیروت، حدود ۱۵ میلیارد دلار به لبنان خسارت زده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =