سردشت صاحب ۲ فرهنگ‌سرا می‌شود

مهاباد- ایرنا- شهردار سردشت گفت: ۲ فرهنگ‌سرا با اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد ریال در این شهرستان احداث و راه‌اندازی می‌شود.

کامل رسولی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این ۲ فرهنگ‌سرا در راستای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در سطح این شهر احداث خواهد شد، اظهار داشت: شهرداری علاوه بر عمران و آبادانی شهر به مقوله فرهنگ و گسترش آن اهمیت زیادی قائل است.

وی افزود: یکی از این فرهنگ‌سراها در محل پارک کودک سابق به مساحت ۲۵۰ متر مربع و با اعتبار تقریبی هفت میلیارد ریال احداث می‌شود.

شهردار سردشت اضافه کرد: فرهنگ‌سرای دوم نیز در محل ساختمان ایستگاه آتش نشانی شماره ۲ و با تغییر کاربری و تغییرات فیزیکی ساختمان به مساحت ۳۰۰ متر مربع و برآورد هزینه سه میلیارد ریال ایجاد و راه اندازی خواهد شد.

رسولی افزود: در این فرهنگ‌سرا مقرر شده کتابخانه وقفی یکی از چهره‌های ماندگار کشور و از مفاخر این شهرستان به نام "دکتر نادر کریمیان سردشتی" با بیش از ۱۵ هزار جلد نیز دایر شود.

وی گفت: تمام شرایط و زیرساخت‌های لازم برای دایر شدن این کتابخانه وقفی نیز به طور کامل در این مکان فراهم شده است.

"نادر کریمیان سردشتی" متولد ۱۳۴۳ در سردشت نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه‌های تهران است که صاحب بیش از ۸۰ اثر علمی منتشر شده در حوزه‌های گوناگون است که در ۱۳ آبان‌ سال گذشته، ۱۵ هزار جلد کتاب از کتابخانه خود به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال را وقف کرد.

سردشت یکی از شهرستان‌های مرزی و محروم آذربایجان‌غربی است که با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در جوار کشور عراق واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =