۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۰۸
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83908628
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ ایثار و مقاومت میراثی گرانبها از شهدا است

کرج - ایرنا- مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهارکرج گفت: فرهنگ ایثارو مقاومت میراثی گرانبها ازشهدا است که این مکتب را ازشهدای گرانقدری چون شهیدحاج قاسم سلیمانی آموخته ایم.

مراد مالمیر عصر شنبه در آیین تجلیل از فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان که درسالن شهدای فرهنگی این ناحیه برگزارشد، اظهارداشت: نگاه و نگرش ما درآموزش و پرورش توجه به فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه از این راه ذره ای غفلت نخواهیم کرد وبرعهدی که با شهدا بسته ایم خواهیم ایستاد، خاطرنشان کرد: لازمه ماندن درمسیر شهدا فقط ولایت مداری است.

وی یادآورشد: شهیدحاج قاسم سلیمانی سرداری بی نظیری بود چون فرهنگ ایثار، فداکاری، دفاع و مقاومت واستقبال از فیض شهادت وی بارورتر شد.

این مسوول افزود: هرقطره ازخون پاک این اسوه ی مقاومت و ایثار، هزاران جوانه ی عشق به اسلام وایران را در دل امت بزرگ اسلام رویاند وتلاش ها را برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در چله دوم انقلاب اسلامی را مضائف کرد.

وی بیان داشت: شهدا همواره برمیثاقی که با امام راحل بستند استوارماندن زیرا این درس ماندگار و ارزشمند را ازمکتب عاشواریی کسب کردند.

مالمیرعنوان کرد: فرزندان شاهد و ایثارگر نیز باید به این موضوع مهم توجه کنند که همیشه درمسیر انقلاب قدم برداریم وبا امر به معروف و نهی ازمنکر جامعه اسلامی را درمسیر خود هدایت کنیم.

وی با بیان اینکه ایثار،شجاعت ومقاومت جانبازان وآزادگان دردوران هشت سال دفاع مقدس و دوران اسارت درذهن ها حک شده است، اضافه کرد: امروز همه آنچه را که درعرصه های مختلف داریم مرهون ایثارشهدا واین عزیزان است که باید قدردان آن باشیم.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج تاکید کرد: همه باید هوشیارباشیم تا ازآسیب ها به پیکره انقلاب و نظام با جنگ نرم وخزنده دشمنان آسیب نبینیم.

دراین آیین فرزندان شاهد به بیان دیدگاه های خود درمورد مسائل فرهنگی،اجتماعی جامعه و همچنین مشکلات حوزه آموزش و پرورش پرداختند.

دراین برنامه ازآزادگان سرافرازسید مصباح حسینی ومحرمعلی داود زاده وجانبازعزیز پاکزاد و فرزند شهید فرزاد اسکندری و به مناسبت روز تحکیم خانواده از خانواده فرهنگی رشیدی تجلیل شد.

آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج ۱۲۳ هزاردانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =