خبرنگار آزاده: آزادگان پشتوانه‌های نظام هستند

تهران - ایرنا - خبرنگار ایثارگر و یکی از آزادگان سرافراز کشور گفت: آزادگان، پشتوانه‌های اصلی نظام هستند و عامل اصلی پیروزی در جنگ تحمیلی نیز ایثارگری و روحیه بالای همین رزمندگان بوده است.

حاج اکبر شوخ چشم روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا به مناسبت فرارسیدن 26 مرداد روز آزادگان و سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی اظهار کرد:‌ آزادگان وارثان شهیدان هستند و راه آنها را پس از دفاع مقدس و جبهه‌های جنگ ادامه می‌دهند و باید قدردان زحمات آنها برای پاسداشت انقلاب و خون شهدای گرانقدر باشیم.

روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹، چشمان منتظر ملت شاهد بازگشت غرورآفرین آزاد مردانی بود که در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، مجاهدت و استقامت ورزیدند و توانستند در سال‌های زجر و شکنجه، با وجود درد و بیماری جسمی، روح و روان خود را حفظ کنند و تقوا و مردانگی خود را مضاعف نمایند تا در بازگشت به ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سرمشق و نمونه‌ای برای صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی باشند.


 این خبرنگار آزاده ایرنا افزود:‌ آزادگان دلاور با الهام از مکتب اسلام و سیره ائمه اطهار(ع) و درس گرفتن از اسوه اصلی صبرو استقامت، حضرت زینب(س)، دوران سخت اسارت را پشت سرگذاشتند و شکوه و سرافرازی را برای کشور به ارمغان آوردند.

شوخ چشم ادامه داد:‌ آزادگان ارزشمندترین سرمایه برای ادامه آرمان ‌ها و اهداف امام راحل و شهیدان والامقام هستند که در طول دوران دفاع مقدس با افتخار و سرافرازی از میهن اسلامی ایران دفاع کردند.

وی خاطر نشان کرد :‌ ۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت غرور آفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی به عنوان، روز سراسر افتخاری است که بر صفحات زرین انقلاب حک شد و یاد آور ایامی پر از شور و شادی و معطر به حضور دوباره عزیزانی است که عطر شهیدان را با خود داشتند.

خبرنگار آزاده و ایثارگر ایرنا گفت:‌ آزادگان در اسارت دشمن را به سخره گرفته و با مقاومت پایداری تکلیف خود را به اسلام و ایران عزیز به شایستگی ادا کردند. آزادگانی که به دنیا نشان دادند لحظه ای دست از دفاع از میهن اسلامی و خاک مقدس کشور و شرف و ناموس ایران و ایرانی برنداشته که امروز نیز این روحیه و ایستادگی در میان همه دلاورمردان ما وجود دارد که نمونه بارز آن شهید محسن حججی بود که با وجود اسارت، دشمن را به زانو در آورد.

شوخ چشم تاکید کرد:‌ پزشکان و پرستارانی در میان اسرا بودند که در آن روزهای سخت لحظه ای دست از طبابت برنداشته و با وجود نبود وسائل و آزاد و اذیت های رژیم بعث عراق، به رسالت خطیر پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار جامعه