هیات‌های عزاداری در ماه محرم دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت کنند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: برای عزاداری در ماه محرم دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین شده که هیات‌ها باید برای حفظ سلامتی مردم این موارد را با دقت رعایت کنند.

فریدون همتی عصر شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: کاهش ابتلا به بیماری کرونا در هرمزگان حاصل رعایت مناسب دستورالعمل‌ها توسط مردم بوده و برای تداوم این روند بویژه در دهه محرم باید رعایت بهداشت، استفاده از ماسک و فاصله گذاری همچنان با جدیت از سوی مردم ادامه پیدا کند.
وی بیان داشت: باتوجه به شرایط هرمزگان، همچنان برپایی هرگونه تجمع و برگزاری مراسم‌های عروسی و ختم در سراسر استان ممنوع است. 

محدودیت‌های کرونایی در شهرهای قرمز هرمزگان تمدید شد
استاندار هرمزگان اظهارداشت: اعمال محدودیت‌های گروه‌های شغلی سطح سه و چهار در شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در استان این هفته هم تمدید شد.
همتی از همه فرمانداران خواست تا با کمک شبکه بهداشت ودرمان و نیروی انتظامی، نظارت‌های گسترده، دقیق و مستمری در شهرستان ها داشته باشند تا پروتکل‌ها به صورت مناسب اجرایی و محدودیت‌ها نیز اعمال شود.
وی بیان داشت: ضمانت اجرایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز در سطح اداره‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، واحدهای صنفی و خدمات دهنده به مردم، از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین شده که در آن تکالیفی برای ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمات و همچنین مدیران مجموعه ها تعیین شده است.
استاندار هرمزگان گفت: این ضمانت اجرایی، موجب تقویت و افزایش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خواهدشد و با ابلاغ این تکالیف، باید آن را به صورت گسترده و صحیح اجرایی کنیم.
همتی اضافه کرد: هرچه بتوانیم پروتکل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و نداشتن تجمع را بیشتر رعایت کنیم، میزان ابتلا به بیماری کرونا نیز کاهش خواهد یافت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =