۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۸
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 83908543
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار فرماندار آبادان به مدیران ناکارآمد

آبادان - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه تحقق شعار جهش تولید نیازمند مدیران انقلابی و جهادی است گفت:فهرست مدیران ناکارآمد را به مردم اعلام و این مدیران ضعیف و ناتوان از مسوولیت دستگاه اجرایی کنار گذاشته می‌شوند.

به گزارش ایرنا سیدزین العابدین موسوی روز شنبه در جلسه شورای اداری آبادان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان یکی از موانع رشد و توسعه در آبادان مدیران پروازی دانست و بیان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی در آبادان ضمن خدمت‌رسانی باید بتوانند مسایل و مشکلات مردم را حل کنند.

وی استفاده از توان بخش خصوصی برای رفع مشکلات آبادان را ضروری دانست و گفت: بودجه‌های چند میلیاردی برای آبادان از سوی دولت اختصاص یافته  ولی برخی از مدیران در جذب این اعتبارات ناموفق عمل کردند که این امر ظلمی در حق مردم این شهرستان است.

موسوی عمده مسایل آبادان را بیکاری، رسیدگی و برطرف کردن موانع تولید و صنایع، آب و فاضلاب، کشاورزی و آبزی پروری و هماهنگی مدیریت بین بخشی بیان کرد و ادامه داد:متاسفانه در هماهنگی و تعامل بین بخشی ضعف داریم و برخی از مدیران در جلسه‌های هماهنگی دستگاه‌های اجرایی نیز شرکت نمی‌کنند.

وی در ادامه به مسایل و مشکلات ناشی از فراگیری بیماری کرونا در شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت: مردم به ویژه بازاریان همکاری خوبی در کنترل بیماری داشتند و مشکلات متاثر از کرونا و تعطیلی‌ اجباری را تحمل کردند.

فرماندار آبادان با تقدیر از همکاری و وحدت و همدلی مجموعه رزمندگان حوزه سلامت دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: طرح کمک‌ مومنانه به آسیب‌دیدگان از کرونا و طرح ضدعفونی مناطق در آبادان به خوبی انجام شد.

موسوی با بیان اینکه باید از توان بخش خصوصی برای رفع مشکلات آبادان استفاده کنیم گفت: بخش صنعت نیاز به توجه دارد و باید در کنار جذب اعتبارات ملی با تامین امنیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تولید ثروت در منطقه کمک کنیم.

به گزارش ایرنا امام جمعه آبادان نیز مسوولیت‌پذیری مدیران دستگاه‌های اجرایی را برای کاهش مشکلات مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر مسوول دستگاه اجرایی خدمت رسانی به مردم را پذیرفت و نتوانست به وظایف خود عمل کند باید پاسخگوی مردم باشد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی‌پور در ادامه به ماه محرم اشاره کرد و افزود:ماه محرم ماه تربیت کردن فرهنگ حسینی جامعه است و اگر بنا است سطح ایمان و احساس مسوولیت‌پذیری بالا رود باید فرهنگ عاشورا در جامعه ترویج شود.

وی با بیان اینکه عاشورا ما را مسوولیت پذیر میکند، گفت: عاشورا را نمی‌شود تعطیل کرد اما مدیریت کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با همکاری همه اقشار جامعه امکان‌پذیر است.

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست انتقال آب غدیر به روستاهای آبادان را یکی از کارهای مهم و ضروری دانست و گفت: کدورت آب آشامیدنی در روستاها باید به نحوی برطرف شود.

جلیل مختار در ادامه به آمادگی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌های آبادان تاکید کرد و افزود: برای بازگشایی مدارس باید تمهیدات لازم برای آماده‌سازی کلاس‌های درس فراهم شود.

وی ساماندهی کودکان کار توسط بهزیستی آبادان را خواستار شد و  گفت: اداره بهزیستی برای ساماندهی کودکان کار از ظرفیت شهرداری و برخی از ارگان‌ها استفاده کند.

مختار گفت: با توجه به دستور وزیر جهاد کشاورزی در خصوص خرید تصمینی خرما در شهرستان آبادان این موضوع از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد شد.

دیگر نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در این نشست یکی از مشکلات توسعه نیافتگی آبادان را بی‌نظمی در کارهایجرایی این شهرستان دانست و گفت: آبادان ۱۰۰ سال از بقیه شهرستان‌ها عقب است و نیاز به سند چشم انداز و برنامه توسعه دارد.

سیدمجتبی محفوظی افزود: تمام مسوولان ادارات آبادان یک نفر را معرفی کند که تا مردم به طور مستقیم با وی در تماس بوده و مشکلات خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه مطابقت نداشتن آمار اشتغال با واقعیتها پذیرفتنی نیست گفت: ما در حال سپری کردن گام دوم انقلاب هستیم  و در این گام باید به عدالت برسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =