جنبش فتح: امارات مدت‌هاست که آرمان فلسطین را بازیچه قرار داده است
«محمود العالول» معاون رییس جنبش فتح فلسطین

تهران-ایرنا- «محمود العالول» معاون رییس جنبش فتح فلسطین شامگاه شنبه تاکید کرد که علنی‌شدن خبر عادی‌سازی روابط ابوظبی و تل‌آویو ما را شوکه نکرده است، چرا که امارات مدت‌هاست که آرمان ملت فلسطین را به بازیچه گرفته است.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای "القدس العربی"، العالول در گفت وگو با رادیو فلسطین اعلام کرد: مواضع حاکمان فعلی امارات در تضاد با موضع مردم این کشور و دیدگاه شیخ زاید آل نهیان بنیانگذار امارات است که حامی آرمان ملت فلسطین بود.

این مقام فلسطینی با اشاره به این که این توافق از سوی امارات نخستین اقدام این کشور در کناره‌گیری از آرمان ملت فلسطین نیست، افزود:حکام ابوظبی سال‌هاست که مسأله داخلی فلسطین را بازیچه قرار داده‌اند.

العالول گفت: عادی سازی آشکار روابط امارات با اسرائیل، نشانه فروپاشی در موضع رسمی کشورهای عربی و خیانت به مردم فلسطین و آسیب زدن به آرمان قدس و فلسطین است.

این مقام ارشد جنبش فتح درباره واکنش‌ها به این توافق ننگین افزود: از اتحادیه عرب درخواست برگزاری نشستی برای بررسی این قضیه شده است و رهبران فلسطین نیز تلاش‌شان را برای حفظ اصول ملی فلسطین ادامه می‌دهند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا که از زمان روی کارآمدن از هیچ کوششی برای ضربه زدن به ملت فلسطین فروگذاری نکرده است، پنجشنبه ۲۳ مردادماه از توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط خبر داد و مدعی شد که این یک توافق تاریخی است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.

نتانیاهو با بیان اینکه طرح «گسترش حاکمیت اسرائیل بر بخش‌هایی از کرانه باختری» هنوز مطرح است، اعلام کرد: اسرائیل این طرح را به تأخیر انداخته و آن را لغو نکرده است.

خیانت امارات برای علنی شدن روابط با رژیم صهیونیستی محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی و غیر فلسطینی را به دنبال داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار جهان