عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پشت‌کردن به آرمان فلسطین است

تهران - ایرنا - علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: برقراری روابط رسمی دولت امارات با رژیم اسرائیل و عادی سازی آن، شکست قبح روابط اعراب و اسرائیل، پشت کردن به آرمان فلسطین، خیانت به امت اسلامی و تغییر توازن قدرت به نفع رژیم صهیونیستی است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی مجمع جهانی بیداری اسلامی، علی اکبر ولایتی در این بیانیه افزود: در روزهای اخیر شاهد پرده‌برداری از یکی از رخدادهای تامل برانگیز و عجیب در روابط سیاسی امارات متحده عربی با رژیم نامشروع، ظالم و غاصب صهیونیست بودیم.  
در ادامه این بیانیه آمده است: پس از تشکیل دولت اشغالگر صهیونیستی در سرزمین قبله اول مسلمانان و اشغال فلسطین هرگز کسی نمی توانست تصور کند که دولتهای مسلمان عربی جرأت و جسارت به رسمیت شناختن آن را داشته باشند اما با برخوردهای دوگانه برخی حکام مرتجع عربی در طول هفتاد سال، بر همه کارشناسان و خبرگان سیاسی مسجل شدکه در یک توازن نابرابر، بسیج تمامی کشورهای عربی به رهبری عبدالناصر نتوانست در طی سه جنگ میان اعراب و اسرائیل توفیقی حاصل نماید که یکی از دلایل این شکست ها فقدان همراهی و همکاری لازم علیه رژیم اشغالگر قدس بود به طوری که اسرائیل کوچک توانست در برابر بعضی دولتهای عربی وابسته پیروز میدان گردد.

ولایتی یادآور شد: البته از دیگر دلایل این ناکامی را هم میتوان به همراهی پنهان چنین کشورهایی با سیاستهای استعماری استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل به عنوان مهره‌های دست نشانده در خیانت به آرمان فلسطین دانست و در طی سالهای گذشته هم برخی کشورهای مرتجع عربی دست به تلاشی ناموفق زدند که روند مبارزه استقلال طلبانه فلسطینیان را به سازش بکشانند و البته غفلت برخی مسئولین سرشناس فلسطینیها نیز تسهیل کننده این اقدامات جنایتکارانه برخی سران مرتجع عرب بود.  

 دبیرکل مجمع بیداری اسلامی تاکید کرد: تحولات چهل سال اخیر پس از پیروزی انقلاب اسلامی و ساقط شدن شاه ایران، متحد راهبردی رژیم صهیونیستی و تغییر جهت راهبردی انقلاب اسلامی در حمایت از آرمان فلسطین، روند تحولات فلسطین را وارد فاز جدیدی کرد و در اوج ناباوری مسیر مقاومت معادله قدرت را به نفع ملت مظلوم فلسطین تغییر داد.

وی تاکید کرد: برای اولین بار مقاومت فلسطین توانست دشمن صهیونیستی را در جنگ های ۳۳روزه (لبنان)، ۲۲روزه،  ۸روزه، ۵۱ روزه و... شکست دهد و برای اولین بار شرایط فلسطینیها بر اسرائیل تحمیل شود و  روند پیروزیها روز به روز بیشتر و گستردهتر شود اما اکنون با مدیریت آمریکایی و انگلیسی و صهیونیستی، چهرههای نفاق در حمایت از آرمان فلسطین به تدریج کنار زده شد و به تدریج نیات واقعی و شوم آنان برملا گردید.

ولایتی برقراری روابط رسمی دولت امارات با اسرائیل و عادی سازی آن را  شکست قبح روابط اعراب و اسرائیل، پشت کردن به آرمان فلسطین، خیانت به امت اسلامی، تایید ظلم و ستم علیه مردم مظلوم فلسطین، زدن خنجر جفا بر ستون فقرات مقاومت و تغییر توازن قدرت به نفع رژیم صهیونیستی عنوان کرد و یادآور شد: در حالی که بررسی تحولات هفتاد سال گذشته همچون حمایتهای علنی شاه مخلوع ایران، انورسادات، حسنی مبارک، بن علی و ... بیانگر شکست از پیش تعیین شده برقراری روابط با رژیم صهیونیستی است که همکاری با دشمن اسلام و مسلمانان و همراهی کردن با کفار و مشرکین بر اساس سنت الهی، نتیجهای جز خواری و ذلت به دنبال نخواهد داشت.

 دبیرکل مجمع بیداری اسلامی  یادآور شد: پس از شکست مفتضحانه طرح معامله قرن و ناکامی آمریکا و ایادی آن در به زانو درآوردن مقاومت در ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن، سازش کنونی در واقع کنار رفتن نقاب از چهره نوکران آمریکا در منطقه است و آنچه اماراتی ها انجام دادند خوش خدمتی و خوش رقصی انتخاباتی به ترامپ و نتانیاهو در این شرایط و زمان است.

وی  ادامه داد: البته تا زمان برگزاری انتخابات در آمریکا دور از انتظار نیست که این گونه نمایش های تبلیغاتی توسط عمال و نوکران دست نشانده در منطقه ادامه یابد و بی تردید آمریکا و اسرائیل هم سرمایه های این سازشکاران و ملل دربند را به تاراج خواهند برد و هم عزت و آبرویشان را لگدمال نقشه های شیطانی و شوم خود خواهند نمود و این گونه سازش ها، دشمن صهیونیستی را جری تر خواهد کرد و با هر توافقی جنایات و اشغالگری بیشتری را در منطقه رقم خواهد زد.  

ولایتی آورده است: بدیهی است آثار و پیامدهای چنین اقدام ننگین و شرم آوری چیزی جزء انزوا، دور شدن از امت اسلامی، جدا شدن توده های مردم و بیداری اسلامی مردم منطقه و تسریع اضمحلال و فروپاشی رژیم صهیونیستی نخواهد بود.  

وی تاکید کرد: مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن این خیانت آشکار و نابخشودنی به آرمان فلسطین، ملت های عربی و امت اسلامی، از همه دولت های اسلامی و ملت های مسلمان می خواهد با مردود دانستن چنین اقدام موهنی با تمامی مساعی خویش تا پیروزی نهایی آرمان فلسطین که همان اضمحلال و سقوط دولت غاصب صهیونیستی است از هیچ کوششی دریغ  ننمایند و قطعاً فلسطین به یاری خداوند متعال با همبستگی و احیای سنت ها و ارزشهای اسلامی توسط ملت های بیدار و علمای بزرگ و دلسوزان امت اسلامی،  از نهر تا بحر آزاد خواهد شد و پیروزی نهایی از آن ملت فلسطین خواهد گردید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =