تعهد کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ایجاد ۳۶۰۰ فرصت شغلی است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت بحث اشتغال برای جامعه هدف کمیته امداد در راستای توانمندسازی، گفت: تعهد اشتغال امسال این نهاد ایجاد سه هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی است.

علی ملکپور روز شنبه در نشست با خبرنگاران ایرنا افزود: برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات امدادی، تسهیلات قرض‌الحسنه و منابع دولتی پیش‌بینی شده است.

به گفته وی، در  صورت تحقق برنامه این افراد تا سه سال آینده خودکفا و از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر طرحهای اشتغالزایی این نهاد حمایتی در راستای اشتغال‌های خُرد است، گفت: پارسال چهار هزار و ۱۱۳ فرصت شغلی برای جامعه هدف با بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات امدادی، اعتبارات بانکی و اعتبارات اشتغال مناطق محروم ایجاد شد.

ملکپور گفت: در طرح‌های اشتغالی ایجاد شده برای جامعه هدف این نهاد، شغل ایجاد شده مرتب مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا زمانی که درآمد مددجو از محل شغل ایجاد شده به حداقل قانون کار برسد، فرد را خودکفا  توانمند اعلام و از چرخه حمایت خرج می‌شود. 

وی به ارائه آموزشهای فنی و حرفه‌ای برای ایجاد اشتغال و همچنین توانمندسازی جامعه هدف اشاره کرد و گفت: اجرای طرح‌های تشویقی از جمله پرداخت حق بیمه به کارفرمایانی که از مددجویان این نهاد بکارگیری کنند و یا پرداخت تسهیلات ارزان قیمت تا  ۵۰ میلیون تومان به کارفرمایان نیز ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند، افزود: ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ۲ هزار و ۳۰۰ کودک که دچار سوء تغذیه هستند نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی به این نهاد حمایتی معرفی شدند که با دریافت بن کارت از مراکز فروشگاهای طرف قرارداد با این نهاد مواد پروتینی دریافت می‌کنند.

وی افزود: یکهزار و ۱۰۰ دانشجو و بیش از چهار هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز نیز در استان از خدمات کمک تحصیلی این نهاد بهره‌مند هستند.

ملکپور گفت: ایجاد مسکن برای جامعه هدف به عنوان یکی دیگر از راه‌های توانمندسازی جامعه هدف است که عملیات ساخت ۳۰۳ مسکن با همکاری خیران و همچنین قرارگاه خاتم و سپاه آغاز شده است.

وی اظهار داشت:هم‌اکنون این واحدهای مسکونی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و احداث مسکن جدید برای جامعه هدف و همچنین تعمیر و بازسازی منازل مسکونی جامعه  هدف به خصوص در مناطق محروم با کمک خیران از برنامه‌های این نهاد حمایتی در استان است.

به گفته وی،امسال ۵۰۰ مسکن روستایی از محل اعتبارات مسکن محرومان برای جامعه هدف احداث می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۱۰۰ کودک یتیم در استان زیرپوشش این نهاد قرار دارند، گفت: از این تعداد ۱۱ کودک فاقد پدر و مادر هستند.

وی اظهار داشت: سال گذشته درآمد این نهاد حمایتی از محل صندوق صدقات، طرح محسنین ، اکرام ایتام، زکات و جشن عاطفه‌ها و نیکوکاری بیش از ۶۲ میلیارد تومان بود که این میزان درآمد در همان شهرستان و محله‌های که جمع‌آوری شده بود، هزینه شد.

به گزارش ایرنا، اکنون نزدیک به ۱۰ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =