تقویت بعد علمی محور فعالیت انجمن های دانش آموزی گیلان است

رشت - ایرنا - مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی گیلان گفت : تقویت مباحث علمی از جمله محورهای مورد توجه در انجمن های اسلامی استان است.

 محمد لطیفی روز شنبه در آئین معارفه مسئول اتحادیه دانش آموزی انجمن اسلامی رضوانشهر با بیان اینکه اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزی یکی از مجموعه تاثیرگذار در هر شهر است، گفت: توجه به بعد کیفی در دستور کار تمامی فعالیت های اتحادیه قرار دارد.

 وی با برشمردن ویژگی اعضای انجمن اسلامی، تصریح کرد: نخبه بودن، کارآمد بودن، انقلابی بودن، علمی بودن از ویژگی های بارز این دانش آموزان است.

 وی، پشتیبانی از این جوانان را سرمایه ای برای شهرستان دانست و اظهار کرد: دانش آموزان انجمن اسلامی نشان داده اند که اگر مسئولیتی به آنها سپرده شود با انگیزه و مبتکرانه اجرا خواهند کرد.

فرماندار رضوانشهر هم در این جلسه گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، جایگاه مهمی دارند و باید الگوی سایر دانش‌آموزان باشند.

محمدمهدی مظفری افزود: تشکل های دانش آموزی به ویژه انجمن های اسلامی جایگاه مهمی برای پیگیری و تحقق اهداف مهم داشته و این فضای علمی کشور جایگاه مهمی در سطح جامعه دارد.

 وی بیان کرد: تشکل های دانش آموزی داوطلبانه و آگاهانه بوده و شرایط جذاب تری را برای اثرگذاری بر نوجوانان و جوانان دارد چنانکه انجمن دانش آموزی  در طول انقلاب اسلامی سابقه درخشانی داشته است.

 وی با بیان اینکه آمادگی لازم برای همکاری با اتحادیه را داریم، ابراز امیدواری کرد : با هم افزایی همه نهادهای مرتبط و ظرفیت های شهرستان، شاهد شکوفایی اتحادیه دانش آموزی و درخشش دانش آموزان انقلابی در استان باشیم.

 مظفری ادامه داد: جایگاه واقعی این اتحادیه کاملا مشخص و مشهود است اما این قواعد و قوانین باید در یک ظاهر مطلوب عینیت بخشیده شود و در این راستا رئیس آموزش و پرورش باید مقدمات این کار را فراهم نماید.

  در پایان این نشست حجت الاسلام یونس یعقوبی، به عنوان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان رضوانشهر معرفی شد.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و دو بخش بنام های مرکزی و پره سر در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و دارای حدود ۱۲ هزار نفر دانش آموز می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =