۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۳
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83908466
۰ نفر

برچسب‌ها

پوشش ارتباطی در مناطق محروم هلیلان گسترش می یابد

ایلام - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام از رشد چشمگیر شاخص های ارتباطی در مناطق محروم استان خبر داد و گفت: با همکاری این وزارتخانه و از محل اعتبارات توسعه خدمات به مناطق محروم روستایی(USO) توسعه پوشش ارتباطی مناطق محروم شهرستان تازه تاسیس هلیلان تکمیل می شود.

عباس بیرامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل اعتبارات توسعه مناطق محروم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پوشش تلفن همراه در چهار روستای محروم چال خشک، میدرعلیا و سفلی و سیرکانه در سطح شهرستان تازه تاسیس هلیلان تکمیل شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تکمیل پوشش ارتباطی بخش های مختلف شهرستان هلیلان به ویژه بخش زردلان (گرمسیر) در دستور کار اداره کل ارتباطات استان قرار گرفته و از محل اعتبارات توسعه خدمات به مناطق محروم روستایی (USO) با ایجاد یک سایت همراه اول در روستای بانقلا ، پوشش تلفن همراه در روستاهای بانقلا، چاله، پیامین علیا و سفلی، پیازآباد و همچنین بخش عمده ای از پوشش جاده ای این مناطق تکمیل شده است.

بیرامی به مصوبات سفر استاندار ایلام به شهرستان هلیلان اشاره و تاکید کرد: در یکسال گذشته ضمن توسعه تلفن همراه اپراتور اول در روستاهای سرچم و پله کبود، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی یک سایت ایرانسل با تکنولوژی ۳G و ۴G در روستای تخم بلوط کرده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام اضافه کرد: همچنین ۱۳ کیلومتر فیبرنوری حد فاصل شهرک توحید - تخم بلوط از محل اعتبارات مناطق محروم وزارت ارتباطات اجرا شده است که سهم بسزایی در رفع محرومیت این مناطق دارد.

بیرامی با اشاره به اینکه پایش ارتباطی مناطق مختلف استان به صورت مستمر انجام می شود، خاطرنشان کرد: مناطق فاقد پوشش تلفن همراه در استان شناسایی و با برنامه ریزی های صورت گرفته به زودی شرایط برای بهره مندی این روستاها از پوشش تلفن همراه فراهم می شود.

وی با اشاره به تکمیل ۴۴۰ کیلومتر فیبرنوری شرکت زیرساخت در استان افزود: عملیات اجرایی ۱۲۲ کیلومتر فیبر نوری در مناطق روستایی استان آغاز شده که با تکمیل این پروژه ،پوشش تلفن همراه در استان کامل می شود.

شهرستان هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۴ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha