۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83908455
۰ نفر

برچسب‌ها

ضرورت تداوم برخورد با دلالان زمین و مسکن در یزد

یزد- ایرنا- تاکید معاون قضایی رییس کل دادگستری استان یزد بر تداوم مقابله با دلالان زمین و مسکن در این استان، گواه بر این است که دستگاه قضایی یزد در این زمینه با کسی مسامحه ندارد و با قدرت و قوت پای کار است.

مجید فرهمندزاده روز شنبه در حضور ۲ ساعته خود در دفتر ایرنا بر این نکته تاکید کرد که رسانه‌ها باید دستگاه قضایی را در مقابله با این سوداگران یاری کنند و همه دستگاههای ذیربط در این زمینه پای کار باشند. 

فرهمند زاده در سخنان خود یادآور شد که فردی با خرید زمینهایی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان ، آن را قطعه قطعه کرده و به مبلغ گزاف به خریداران فروخته است.

برخورد قضایی با دلالان و سوجویان زمین و مسکن در استان یزد مورد استقبال قاطبه مردم واقع شده و صدای آن تا آن سوی استان هم رفته و از برخی استانها خبر رسیده که مردم با تمجید از این اقدام دادگستری یزد خواستار برخورد مشابه با دلالان زمین و مسکن در حوزه خود هستند، نکته ای که معاون قضایی رییس کل دادگستری یزد نیز به آن اشاره کرد.

رشد بی‌رویه بنگاههای املاک در استان یزد در سال‌های اخیر، نداشتن مجوز فعالیت شمار قابل توجهی از آنها و اخذ کمیسیون‌های متفاوت از طرف‌های معامله ملکی و از همه مهمتر ایجاد التهاب در قیمت ها و نرخ های کاذب، ضرورت نظارت جدی‌تر و بیشتر دستگاههای نظارتی را ضروری می‌نمود که این مهم با ورود دادستانی یزد به موضوع، محقق شد.

متاسفانه افرادی به عنوان دلال و سوداگر موجب بحران در مسکن و زمین در کشور و از جمله این استان شده‌اند؛ آنها با قیمت‌سازی‌های غیرواقعی در فضای حقیقی و مجازی موجب این گرانی هستند.

آن چیزی که اخیرا به آتش گرانی رهن، اجاره و خرید و فروش مسکن دامن زد رفتار سودجویانه برخی از بنگاههای املاک بود، آنهایی که در این آشفتگی بازار، قصد دارند ره صد ساله را یک شبه طی کنند که همین اصلی‌ترین دلیل گرانی مسکن شده است.

در شرایطی که یکی از وظایف مشاوران املاک باید برقراری تعادل در قیمت ها و داوری منصفانه بین خریدار و فروشنده و موجر و مستاجر باشد، اما حمایت از موجر و مالک خانه، نفع بیشتری برای آنها دارد و از این رو بر قیمت‌ها می‌افزایند و به مالکان توصیه می‌کنند که قیمت‌ها را بالاتر ببرند چرا که عرضه، محدود و تقاضا زیاد است و مستاجر یا خریدار ناچار است که قیمت را بپذیرد و برای افزایش قدرت خرید یا اجاره خود،‌ متوسل به قرض و وام شود.

حال ورود دستگاه قضایی استان به این آشفته بازاری که هر کس ساز خود را می زند موجب رضایت متقاضیان مسکن شده، انتظاری که باید زودتر از اینها برآورده میشد؛ کاربران شبکه های اجتماعی استان هم از ورود دستگاه قضا به آشفته بازار مسکن اعلام حمایت کردند.  ‌

اما آنچه مهم است تداوم این برخورد است، دستگاه قضا نباید تحت هیچ شرایطی کوتاه بیاید و لازم است تا رسیدن به نتیجه مطلوب، مقابله با دلالان و سوداگران زمین و مسکن در استان را ادامه دهد که مردم نیز همین را می خواهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =