برداشت خرمای ارگانیک از منطقه مرزی روتک خاش آغاز شد

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: برداشت خرمای ارگانیک از سطح ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار از نخلستان‌های مرزی روتک این شهرستان آغاز شد.

شیرزاد کمالی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیش‌بینی می‌شود تا اواخر شهریور و با پایان فصل برداشت از نخلستان‌های بارور این منطقه افزون‌بر ۱۰ هزار تن محصول خرما برداشت و به بازارهای مصرف عرضه شود.
وی افزود: بیش‌از ۶ هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این نخلستان‌ها مشغول بکار هستند.

 مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: تولید محصول ارگانیک و سالم از ویژگی‌های خاص خرمای روتک است که این موضوع با تایید شرکت معتبر سرس آلمان گواهی نامه معتبر دریافت کرده و همین امر سبب شده خرمای تولیدی روتک شهرت جهانی یابد. 
وی با اشاره به اینکه بیش‌از ۹۸ درصد خرمای منطقه روتک از نوع خرمای ربی است افزود: پارسال بیش از۹۵ تن خرمای ارگانیک روتک به خارج از کشور صادر شده است.
کمالی تاکید کرد: توسعه صنایع غذایی و تبدیلی نیاز اصلی منطقه است تا برندسازی محصول تولیدی، ایجاد ارزش افزوده بیشتر و ارتقای زمینه اشتغال پایدار را برای بهره‌برداران این منطقه به ارمغان بیاورد.
وی خاطرنشان کرد: خرمای روتک خاش به عنوان دومین محصول این منطقه بعد از انگور یاقوتی دشتی گواهینامه ارگانیک را دریافت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =