آزادگان آستارا از مدافعان سلامت تجلیل کردند

آستارا - ایرنا - جمعی از آزادگان آستارا به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز بازگشت به آغوش میهن، با اهدای شاخه گل و ماسک از کادر درمانی بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان به پاس فداکاری ها برای درمان بیماران کرونایی قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا روز شنبه در این آئین در بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان گفت: پرستاران و پزشکان در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار دارند و قدردانی از زحمات، فداکاری‌ و مجاهدت‌های آنها از وظایف مسئولان است.

حجت الاسلام اصغر ابراهیمی اظهار کرد: مدافعان سلامت مانند رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سختی ها را به جان خریده اند و برای نجات هموطنان، به مقابله با این کرونا برخاسته اند.

رئیس بیمارستان شهید بهشتی آستارا هم گفت: مردم با استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی، برای قطع زنجیره شیوع کرونا همکاری کنند و این تنها خواسته کادر درمانی است.

بختیار حیدرنیا با قدردانی از حضور آزادگان، بیان کرد: هر چند جسم آزادگان، اسیر اسارتگاه های رژیم بعثی بود، اما دشمن هرگز توان شکستن روح، اندیشه و اراده این عزیزان را نداشت. 

۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ اولین گروه آزادگان جنگ تحمیلی از عراق به ایران بازگشتند و این روز به عنوان روز آزادگان نامگذاری شد. 

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، پزشکان و پرستاران را بیش از سایر اقشار، در خطر این بیماری قرار داده است و مردم و مسئولان از کادر درمانی قدردانی می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۶ شهید، ۷۱ آزاده و ۶۱۵ جانباز را به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =