بازنشستگان خراسان جنوبی تسهیلات خرید کالا دریافت می‌کنند

بیرجند - ایرنا - مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی گفت: بازنشستگان استان از ۲ هفته آینده می‌توانند تسهیلات با اقساط بلندمدت را برای خرید کالای خانگی و جهیزیه فرزندان خود دریافت کنند.

محمد باقری نژاد روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: از مهمترین اقدامات این صندوق امضای تفاهم‌نامه سه جانبه با بانک صادرات و فروشگاه زنجیره‌ای رفاه در قالب طرح یاری است.

وی از وجود ۱۶ هزار و ۱۰۰ حقوق بگیر صندوق بازنشسته کشوری در استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: از این تعداد، ۶۸ درصد مربوط به وزارت آموزش و پرورش، ۱۲ درصد مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ۶ درصد مربوط به وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها هستند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی اظهار داشت: میانگین حقوق بازنشستگان در استان سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که در مقایسه با سال گذشته افزایش ۲۹ درصدی داشته است.

وی تصریح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری، موسسه‌ای مستقل است که در چارچوب نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی فعالیت می‌کند.

باقری نژاد گفت: صندوق یکی از دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محسوب می‌شود که عهده‌دار انجام فعالیت‌های بیمه اجتماعی در امور بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت مشمولان مقررات بازنشستگی کارکنان دولت است.

وی یادآور شد: این صندوق در زمینه بهبود کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید بازنشستگان، اقدامات و طرح‌های مختلفی را اجرا می‌کند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی تاکید کرد: مسئولیت اجتماعی این صندوق در قبال بازنشستگان و وظیفه بگیران و پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان به عنوان رسالت‌ این صندوق مطرح است.

وی با اشاره به پرداخت کمک هزینه‌های وسایل توانبخشی و پوشش ۲ برابری تعهدات ادامه داد: همچنین ایجاد و امکان سرمایه‌گذاری در بازار بورس و ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی خرید سهام ETF  با اقساط یک ساله از جمله اقدامات شاخص این صندوق است.

باقری نژاد از راه‌اندازی درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به منظور یکپارچه‌سازی سامانه‌های ارائه خدمت و ارتباط با ذی‌نفعان خبر داد و گفت: ارائه خدمت به بازنشستگان مبتلا به کرونا، افزایش وام ضروری بازنشستگان از هفت به ۱۰ میلیون تومان در تیرماه و افزایش ۵۰ درصدی حق اولاد و عائله‌مندی بازنشستگان از فروردین ماه جاری از دیگر اقدامات است.

وی با بیان اینکه تامین سلامت یکی از دغدغه‌های اصلی بازنشستگان به شمار می‌رود اظهار داشت: در این خصوص صندوق بازنشستگی کشوری از ابتدای خردادماه امسال سقف تعهدات بیمه تکمیلی را بدون افزایش سرانه بیمه ۲ برابر کرده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌های مجدانه مسوولان صندوق بازنشستگی کشوری و همراهی دولت، مقرر شد پس از ۱۴ سال از مهر امسال طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به طور کامل اجرا شود.

وی افزود: تمدید وکالت‌نامه دریافت حقوق بازنشستگی، برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی و بیمه تکمیلی درمان از دیگر خدمات ارائه شده به بازنشستگان است.

وی به منظور ترویج فرهنگ قدردانی و احترام در جامعه، خواستار قدردانی دستگاه‌های اجرایی از بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی استان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =