نماینده مجلس: شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل به قدرت اقتصادی شوند

سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت و مشارکت دستگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه‌ها، می‌توان شرکت‌های دانش‌بنیان را تبدیل به قدرت اقتصادی در منطقه و جهان کرد.

به گزارش ایرنا، شیوا قاسمی‌پور روز شنبه در جلسه اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید کردستان که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد اظهار داشت: امروز با توجه به شرایط موجود باید از اقتصاد متکی به نفت فاصله گرفته و به سمت اقتصادی مبتنی بر ایده‌های نو و دانش‎‌بنیان گام برداریم.

وی تاکید کرد: ضروری است با استفاده از ظرفیت‌های مردمی از جمله جوانان خوش‏ فکر و توانمند، نقشه‌های دشمنان را در بحث تحریم‌ها خنثی کرده و راه پیشرفت و توسعه را در پیش گرفت.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم در اقتصاد توجه به توانمندی‌های منطقه‌ای است، افزود: بهره‌گیری از پتانسیل توانمندان، اندیشمندان، استارتاپ‌ها و فعالان حوزه ایده‌های خلاق و نو، می‌تواند فرصت بی‌نظیری را در حوزه اقتصادی کشور ایجاد کند.

قاسمی‌پور به توانمندی جوانان مریوانی در حوزه ایده‌های نو اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی مرکز انیمیشن این شهرستان، به عنوان محلی برای آموزش وتوانمندسازی نمایشگاهی، تاثیری بزرگ در توسعه علمی و اقتصادی منطقه دارد.

وی اظهار امیدواری کرد با احداث و بهره‌برداری از خانه خلاق در آینده‌ای نزدیک در مریوان و با استفاده از ظرفیت جوانان توانمند این شهرستان، زمینه پیشبرد اهداف جهش تولید و شعار مورد نظر رهبر معظم انقلاب فراهم شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سفر یکروزه به کردستان از پارک نوآوری، تیم‌های فناور و دفتر پیشخوان خدمات هوشمند شهر بازدید کرد سپس مراکز شتابدهی ژین، صنایع خلاق و گیم و انیمیشن مریوان را افتتاح و بعد، از تولید افزودنی‌های شیمیایی و پلیمری نیز رونمایی کرد.

همزمان با سفر سورنا ستاری به کردستان، صندوق پژوهش و فناوری این استان نیز شروع بکار کرد و پس از آن ساختمان جدید مرکز رشد دانشگاه کردستان به بهره برداری رسید.

بازدید از پیشرفت شتاد دهنده ژوری مانگ (نیکرو)، محصولات فناورانه محصولات دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و محصولات فناورانه دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی کردستان، شرکت دانش بنیان آتیلا ارتوپد و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در کردستان و امام جمعه سنندج از دیگر برنامه‌های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این استان بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =