جلوگیری ازورود بیش از ۱۹ میلیارد ریال کالای قاچاق به کشور در خوزستان

اهواز - ایرنا - فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت: ماموران دریابانی با رصد اطلاعاتی موفق شدند روز شنبه با توقیف یک فروند شناور تجاری در "خور زهره" هندیجان از ورود ۱۹ میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال کالای خانگی قاچاق به کشور جلوگیری کنند.

سردار لطفعلی پاکباز روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران دریابانی در جریان بازرسی از این شناور که به مقصد بندر سجافی در حرکت بود ۳۰  دستگاه یخچال فریزر دوقلو، ۴۰ دستگاه لباسشویی ، ۶۰  دستگاه کولر گازی، ۳۰ دستگاه مایکروفر، ۳۰ دستگاه توستر و ۲ عدد میلنگ ماشین سنگین که با هدف عرضه در بازار داخلی کشور در یکی از بنادر جنوبی کشورهای حوزه خلیج فارس بارگیری شده بود کشف کردند.
وی گفت: دراین ارتباط پنج متهم به قاچاق کالا بازداشت شدند که پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی خواهند شد.اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان مسوولیت رسیدگی به پرونده‌های کالای قاچاق را برعهده دارد.
سردار پاکباز افزود: امروز محور اصلی ماموریت‌های مرزبانی و دریابانی خوزستان مبارزه با قاچاق و شناسایی دست‌های پنهان این پدیده شوم است.
بنا به این گزارش ماموران دریابانی خوزستان همچنین روز پنجشنبه نیز درجریان بازرسی از یک شناور توقیف شده در یکی از مناطق ساحلی خوزستان بیش از ۲۲۳ هزار انواع قرص ویتامین، زیمپت، لاموژین و آزیترومایسین، ۱۱ هزار و ۷۵۰ جفت دستکش لاتکس و چهارهزار ماسک فیلتردار به ارزش ۲.۶میلیارد ریال را کشف و ضبط کردند.
امسال تاکنون حداقل ۲۶فروند شناور حامل کالاهای قاچاق در مناطق ساحلی و آب‌های سرزمینی شمال غرب خلیج فارس توقیف شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =