رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: کارمندان بانک ها دومین قربانیان کرونا هستند

بوشهر-ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اکنون ۶ ماه است که تمام ارکان کشور درگیر بیماری کرونا شده و گزارش‌‎های دریافتی از بانک‌‏ها نشان می‏‎دهد بعد از کادر بهداشت و درمان شماری از کارکنان بانک‎ها نیز فوت کردند یا آسیب دیده اند.

سعید کشمیری روز شنبه در نشست کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بوشهر افزود: بحث ویروس کرونا وجهه اداری ندارد و با این شرایط نمی‌‏توانیم از بخشنامه و خواهش کردن بگوئیم و اینکه ما نظارت می‏‌کنیم شما رعایت کنید.

کشمیری ادامه داد: هر ۱۰۰ سال یک پدیده این چنینی رخ می‏دهد و هیچ پدیده‏ای تاکنون به اندازه کرونا فراگیری نداشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: در این راستا استفاده از ماسک، دستکش، ضدعفونی محل کار و استفاده نکردن از وسائل مشترک در بانک‌ها ضرورتی انکارناپذیر است.

وی گفت: در بررسی صورت گرفته از وضعیت رعایت پروتکل‏های بهداشتی در بانک‎ها چهار تا پنج شهرستان‎ پروتکل‎ها را به صورت صددرصد و و بوشهر و دشتستان نیز درصد رعایت پروتکل‌ها از سوی آنها به ترتیب ۹۰ و ۸۶ درصد گزارش شده است.

کشمیری ادامه داد: میزان رعایت پروتکل‌ها از سوی مراجع کنندگان به بانک‎های شهرستان دشتستان نیز ۵۴ درصد است و با توجه به وضعیت چشمگیر مبتلایان کرونا در شهرستان یادشده این موضوع حکایت از ارتباط مستقیم رعایت پروتکل‌ها و شمار مبتلایان دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: درصد استفاده مشترک از وسایل مشترک مانند استامپ و خودکار در بانک‎ها نیز ۵۵ درصد گزارش شده که روی این موضوع باید به طور ویژه کار شود.

وی افزود: آمار فوتی‎های کرونایی شب گذشته در استان بوشهر ۶ نفر گزارش شده که سه نفر آنها بالای ۸۲ سال بودند و این آمار نشان می‎دهد نسبت به سلامت سالمندان خوب کار نشده است.

کشمیری گفت: باتوجه به اینکه سالمندان  از منزل خارج نمی‏ شوند این موضوع نشان می‏‎دهد که سایر افراد با حضور  در اجتماع و بی احتیاطی آنها را مبتلا به کرونا کرده اند.

وی افزود: در کمیته ملی مقابله با کرونا، مجازات‌های مدنی و مالی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا تصویب شده که عملیاتی شدن آن می‌تواند در کاهش مبتلایان این بیماری نقش چشمگیری ایفا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =