توسعه انرژی‌های نو از اولویت‌های اقتصادی استان سمنان است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: توسعه انرژی‌ها نو، جزو اولویت‌های هشت‌گانه اقتصادی برای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار در استان سمنان است.

علیرضا آشناگر عصر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی، توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان با اشاره به اینکه به طور متوسط ۳۳۰ روز آفتابی در استان سمنان وجود دارد تصریح کرد: باید از این ظرفیت برای تولید برق و احداث نیروگاه‌های خورشیدی بهره گرفت.

وی به اقدام انجام شده برای جذب سرمایه‌گذار در استان سمنان در زمینه احداث نیروگاه‌های خورشیدی اشاره و خاطرنشان کرد: تولید ۱۰ مگاوات برق با احداث نیروگاه‌های خورشیدی در شهرستان‌های دامغان و سمنان در دستور کار است.

استاندار سمنان اضافه کرد: برای اجرای این طرح، ارزآوری و مشکلاتی در واردات تجهیزات وجود دارد که امید می‌رود با گشایش اقتصادی و توجه به توان داخلی برای رفع این چالش اقدام شود.

آشناگر ابراز داشت: دستگاه های اجرایی که دارای ساختمان‌های مختلف هستند از محل اعتبارها برای ایجاد نیروگاه‌های برق خورشیدی اقدام‌های لازم را انجام دهند.

استاندار سمنان تاکید کرد که از ظرفیت ایجاد درآمد با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی خانگی برای توسعه اقتصادی استان استفاده شود.

طرح‌های عمرانی استان سمنان با پیوست تخصصی باشد

وی افزود: طرح‌های عمرانی باید همراه با پیوست نظر تخصصی و کارشناسی مشاوران باشد و بدون این موارد، به هیج عنوان مورد توجه، بررسی، رسیدگی و تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قرار نمی گیرد.

استاندار سمنان ادامه داد: نیاز است تا با برگزاری جلساتی مستمر و با حضور کارشناسان، ایرادات و آسیب‌های طرح‌ها شناسایی، اقدامات لازم کارشناسی انجام و در نهایت مطالعات تخصصی و جامع و کامل در خصوص طرح‌ها ارائه شود تا پس از آن، در شورای برنامه ریزی و توسعه استان به تصویب برسد.

آشناگر با بیان اینکه گسترش غیر کارشناسی و غیر ضروری حریم شهرها به هیچ عنوان قابل قبول نیست، افزود: حریم شهرها باید بر اساس نرخ رشد جمعیت شهری و توجیهات کارشناسی و مبتنی بر نظرات مشاوران طرح‌ها باشد.

وی یادآور شد: یک ماه آینده وضعیت حریم شهر شهمیرزاد و مباحث پیرامون طرح جامع تفصیلی این شهر، رسیدگی و تعیین تکلیف شود.

استاندار سمنان بیان کرد: استدلال، نظر کارشناسی مشاوران، توجه به مسائل جمعیتی، گردشگری و سایر موارد از مولفه‌های لازم و اصلی به منظور تصویب حریم شهرها و طرح‌های جامع تفصیلی است.

در این جلسه که با حضور استاندار سمنان و معاونان آن برگزار شد در خصوص توسعه انرژی‌های نو تبادل نظر و علیرضا شریفی نژاد به عنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان معارفه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha