کنترل و مدیریت ویروس کرونا در خوزستان به سختی حاصل شد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: کنترل و مدیریت کرونا در خوزستان آسان و ارزان به دست نیامده‌ است و در این مسیر تعدادی از هم استانی‌ها از جمله کادر درمانی و حتی فرماندار شهرستان اندیکا را از دست دادیم.

غلامرضا شریعتی روز شنبه در نشست ستاد استانی کنترل بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان  با تاکید بر اینکه مسوولان استان باید با همان جدیت مدیریت بیماری را پیش ببرند بیان کرد: در این مسیر نقدهایی نیز عنوان شده که باید مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه مسوولان وزارت بهداشت در ستاد ملی مدیریت کرونا از روند کنترل بیماری و آمارهای خوزستان ابراز خرسندی کرده‌اند بیان کرد: وضعیت امروز استان نتیجه همکاری میان بخش‌های مختلف و مردم استان بوده است لذا باید این شرایط را حفظ  کنیم.

شریعتی افزود: با توجه به در پیش بودن روز پزشک  انتظار می‌رود زحمات بی‌شائبه پزشکان و کادر درمانی پاس داشته شود.

استاندار خوزستان گفت: خوزستان دوباره در حال نزدیک شدن به وضعیت قبلی کرونا است و بر اساس نمودارهای موجود مشخص است که دچار غفلت شده‌ایم  که این مساله نگران کننده است.

وی اظهار داشت: اعلام وضعیت سفید موجب کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شده و به هیچ وجه نباید احساس کنیم شرایط به روند عادی بازگشته است.

وی ادامه داد: آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان های بهبهان و آغاجاری رو به افزایش است که  این موضوع نیازمند مراقبت جدی است و مردم در این شهرستان‌ها باید نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، حضور نیافتن در تجمع‌ها، شستن دست‌هاتوجه بیشتری از خود نشان دهند.

شریعتی با اشاره به شروع سال تحصیلی در خوزستان از نیمه دوم شهریورماه بیان کرد:  برای حفاظت از سلامت دانش آموزان و معلمان باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی گفت: در ایام محرم همه باید به دستورالعمل‌های ستاد مدیریت کرونا تمکین کنند و در عین حال آیینهای عزاداری و سوگواری با در نظر گرفتن اصول پیشگیری از شیوع بیماری برگزار شود.

وی بیان کرد: مواد مورد نیاز برای تولید ماسک با جدیت تامین شود تا مشکلی در این زمینه نداشته باشیم و بر قیمت ماسک نیز نظارت شود تا بالاتر از قیمت مصوب، عرضه نشود.

استاندار خوزستان ادامه داد: در مجموع باید گفت همه تصمیمات ما بدون رعایت مردم اثری ندارد چراکه اصل و اساس رعایت بهداشت از سوی مردم است.

استان خوزستان  پس از دو ماه وضعیت قرمز کرونایی بیش از یک هفته است که از وضعیت هشدار خارج شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =