۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۷
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 83908272
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح تفرجگاه فرهنگی تربیتی خیرساز در دشت ارژن شیراز

شیراز-ایرنا- تفرجگاه فرهنگی تربیتی ویژه فرهنگیان کازرون که خیران این شهرستان، هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه خرید زمین آن را تامین کرده‌اند، در بخش دشت ارژن از توابع شهرستان شیراز افتتاح شد.

نماینده مردم شهرستان‌های کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی، شنبه در آیین افتتاح این تفرجگاه که به نام شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شده است، گفت: جایگاه و منزلت معلمان با مسائل مادی قابل سنجش نیست زیرا این حرفه بسیار والاتر و برتر از آن است که در بیان و گفتار بتوان آن را توصیف کرد و اگر کسی شغل معلمی را برای پول برگزیده، اشتباه کرده است زیرا علم آموزی و آموزش به دیگران نیازمند علاقه و دلبستگی به این کار است.

فریدون عباسی، همچنین به لزوم توجه مسوولان به معیشت فرهنگیان اشاره و بیان کرد: چرا نباید حقوق یک فرهنگی همتراز با یک خلبان باشد، نکته قابل توجه در این است که خلبانان با علم آموزی از فرهنگیان به این رتبه رسیده‌اند.   

رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان کازرون هم در این آیین گفت: با توجه به اینکه فرهنگیان این شهرستان نیاز به یک تفرجگاه مناسب داشتند، تلاش شد تا با همت خیران کازرونی زمینی برای راه‌اندازی این تفرجگاه خریداری شود
امیر حسین جمشیدی افزود: هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه خرید زمین این تفرجگاه را که چهار هزار مترمربع مساحت دارد، خیران شهرستان کازرون تامین کرده‌اند. 
به گفته وی، این تفرجگاه از ظرفیت پذیرش بیش از ۲۰۰ دانش آموز برخوردار است.

شهرستان کازرون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

دشت ارژن، یا ارزن، دشتی است که مابین شیراز و کازرون قرار دارد. این دشت در کنار ارتفاعات جنوبی زاگرس واقع شده است. دریاچه ارژن یکی از مناطق دیدنی آن است، دهستان دشت ارژن نیز در شمال این دریاچه قرار گرفته‌است. در گذشته نه چندان دور این دشت ماوای حیواناتی همچون شیر ایرانی و آهو بوده که با از بین رفتن نیزارهای اطراف دریاچه و تبدیل آنها به اراضی مزروعی، زیستگاه مناسب زاد و ولد شیر از بین رفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =