توزیع نذورات ویژه ماه محرم در قزوین ممنوع است

قزوین- ایرنا- جانشین ستاد کرونای استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا توزیع هرگونه نذورات غذایی در مجالس سوگواری در استان ممنوع است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز شنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم سوگواری تاکید کرد و افزود: به منظور حفظ سلامت شهروندان و عزاداران، پخت و توزیع هر گونه غذای نذری گرم و طبخ شده ممنوع است و تنها نذوراتی شامل مواد غذایی خشک در بسته بندی بهداشتی مجاز به توزیع است.
وی اظهار داشت: براساس ارزیابی‌ها، حضور در تجمعات عامل اصلی و مهم ابتلا به ویروس کرونا اعلام شده است و هرگونه تجمع بیش از ۲ ساعت ممنوع خواهد بود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: روند ابتلا به بیماری کرونا اگر چه در استان کاهش پیدا کرده اما هنوز ادامه دارد و باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، روند آن را متوقف کنیم.
حبیبی خاطر نشان کرد: مراسم سوگواری ماه محرم در اماکن روباز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و بیش از ۲ ساعت هم طول نخواهد کشید. 
وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی استان متولی برگزاری و نظارت بر هیات‌های مذهبی است، تصریح کرد: مکان‌های برگزاری مراسم عزاداری با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی مشخص می‌شود.
حبیبی با بیان اینکه اولویت هر برنامه حفظ سلامت مردم است، یادآور شد: در صورت تخلف هیات‌های مذهبی از دستورالعمل‌های ابلاغی، مجوز فعالیت آنها تعلیق شده و به مراجع قضایی نیز معرفی خواهند شد.
جانشین ستاد کرونای استان قزوین با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه مجمع در استان، افزود: تا عادی شدن اوضاع، برگزاری مجمع فوتبال در استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =