خرید تضمینی گندم در همدان رکورد پارسال را شکست

همدان- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از خرید تضمینی ۴۱۹ هزار و ۶۳۴ تن گندم از کشاورزان استان خبر داد و گفت: این میزان خرید رکورد سال گذشته را شکست.

مسعود بکایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته در مجموع ۴۱۰ هزار و ۴۷۶ تن گندم به صورت تضمینی از گندمکاران استان خریداری شد که امسال این میزان افزایش یافته است. 

وی با بیان اینکه ۸۳۶ میلیارد تومان از بهای گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است گفت: ۲۲۲ میلیارد تومان دیگر نیز در روزهای آتی به حساب گندمکاران واریز می‌شود.  

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان خاطرنشان کرد: با تدابیر صورت گرفته برای پرداخت برخط بهای خرید تضمینی محصولات، تاکنون ۷۹ درصد مطالبات گندمکاران استان پرداخت شده است.  

بکایی به پرداخت ۱۰۰ درصد بهای خرید تضمینی دانه‌های روغنی به کشاورزان همدانی اشاره کرد و افزود: یک هزار و ۹۳۷ تن کلزا از تولیدکنندگان استان خریداری شد که ۹ میلیارد تومان بهای آن به طور کامل به حساب فروشندگان واریز شد.  

به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان خرید تضمینی گندم و کلزا ادامه دارد و تا زمانی که محصول برداشت نشده در مزارع استان وجود دارد، مراکز خرید نیز دایر هستند.  

نرخ یک کیلوگرم خرید تضمینی گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و کلزا چهار هزار و ۶۶۰ تومان اعلام شده ‌است.  

۶۰ مرکز خرید در سراسر استان و یک مرکز در شهرستان نهاوند کار خرید تضمینی گندم و کلزا را در استان همدان به عهده دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =