۲۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83908228
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری موبایل قاپ و دو زن سارق

تهران- ایرنا- پلیس پایتخت در آخرین اخبار اقدامات خود، از کشف ۲۵ فقره موبایل قاپی و دستگیری دو زن سارق خبر داد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه پایگاه خبری پلیس، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران، از دستگیری موبایل قاپی با ۲۵ سرقت خبر داد و گفت: در این رابطه ۲ مال‌خر اموال مسروقه دستگیر شدند.  

سرهنگ کارآگاه «علی عزیزخانی» افزود: ماموران گشت کلانتری ۱۰۸ نواب هنگام گشت زنی‌های هدفمند به راکب یک دستگاه موتورسیکلت که با سرعت پایین در حال تردد بود و افراد رهگذر را به طرز مشکوکی تحت نظر داشت مظنون می‌شوند و در اقدامی پلیسی، وی را دستگیر و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی انتقال می‌دهند.

وی افزود: با انتقال متهم به نام سیامک ۲۴ ساله به پلیس آگاهی مشخصات ظاهری چهره متهم با مشخصات اعلامی از سوی چند تن از مال باختگان در پرونده‌ای در حال رسیدگی مطابقت زیادی داشت که به دنبال آن احتمال کذب گویی متهم و کتمان حقایق قوت گرفت.

این مقام انتظامی گفت: در پالایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که سیامک سابقه‌دار است و هفت فقره سابقه کیفری در زمینه سرقت دارد و موتورسیکلت تحت تصرف وی نیز در همان روز در محدوده کلانتری ۱۳۵ سرقت شده‌است.

عزیزخانی بیان کرد: با توجه به مستندات موجود و ظن قوی به ارتکاب جرم موبایل قاپی توسط متهم، مجددا وی تحت بازجویی قرار گرفت و این بار به موبایل قاپی از شهروندان با موتورسیکلت سرقتی معترف شد و گفت گوشی‌های سرقتی را به ۲ مال‌خر به نام‌های جمشید و نوید که مغازه موبایل فروشی دارند فروخته‌است.

وی گفت: با هماهنگی بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۰ تهران هر ۲ مال‌خر اموال سرقتی نیز در ۱۷ تیرماه دستگیر و در بازرسی از مغازه متهمان تعداد ۲۵ دستگاه گوشی مسروقه و یک دستگاه تغییر رمز سریال گوشی کش، و پس از استعلام از پلیس فتا مشخص شد دستگاه مکشوفه دارای قابلیت حذف رمز عبور و تغییر IMI گوشی موبایل است.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه مال‌خران در بازجویی‌های مقدماتی به فروش گوشی‌های سرقتی به شهروندان اقرار کردند، ادامه داد: تاکنون ۲۵ تن از مال باختگان شناسایی شدند.

وی افزود: هر سه متهم با دستور قضایی برای شناسایی سایر سرقت‌های احتمالی و شناسایی سایر مال‌باختگان در اختیار این پایگاه قرار دارند.

دستگیری دو زن، با ۱۰ میلیارد ریال سرقت از خانه‌

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران از دستگیری ۲ زن سارق منزل که به عنوان پرستار و نظافتچی از منزل صاحبکارشان یک میلیارد تومان اموال با ارزش سرقت کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ سید علی شریفی در تشریح این خبر گفت: یک تیرماه پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل به همراه خانمی به نام ناهید ۳۵ ساله به دستور مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی از کلانتری ۱۲۲ دربند تحویل پایگاه یکم پلیس آگاهی شد که محتویات پرونده حکایت از آن داشت متهم به عنوان پرستار برای شاکی کار می‌کرد که به اتهام سرقت از شاکی دستگیر شده‌است.

این مقام انتظامی توضیح داد: شاکی برای تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی دعوت و اظهارداشت که چند ماه پیش بدلیل بیماری پدر و مادرم ۲ پرستار و یک خدمتکار هر سه زن استخدام کردم و پس از فوت پدرم با یکی از پرستاران تسویه حساب کردم و متعاقب آن پس از مدتی متوجه شدم اموال با ارزشی شامل تابلو فرش، طلا، قالی ابریشم، وجه نقد، دلار و یورو به ارزش حدود ۱۰ میلیارد ریال مفقود شده‌است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه کارآگاهان برای کشف سرنخ‌هایی از سرقت و چگونگی سرقت، به منزل شاکی مراجعه کردند و چندین سرنخ از سارق به دست آورند، بیان کرد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم با همکاری هم دستش که احتمال داشت یکی از مستخدمان باشد سرقت را مرتکب شده‌است.

وی گفت: متهم در بازجویی تکمیلی لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: در ابتدا با همکاری سیمین که پرستار مادر شاکی بود از اوضاع و احوال منزل به خوبی باخبر شدم و یک تابلو فرش سرقت کردم و در ادامه وقتی متوجه شدم افراد منزل متوجه سرقت نشدند به دفعات مختلف اموال با ارزش را سرقت و سیمین آنها را می‌فروخت و مبلغ به دست آمده را بین خود تقسیم می‌کردیم.

شریفی با بیان اینکه با هماهنگی های قضائی دستگیری سیمین نیز در دستور کار قرار گرفت، بیان داشت: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که سیمین با اطلاع از دستگیری همدستش محل سکونتش را تغییر و نقل مکان کرد است که در ادامه با رصد های اطلاعاتی مخفیگاه دوم سیمین شناسایی و کارآگاهان موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سیمین نیز به جرم ارتکابی اقرار و اظهار کرد، اموال سرقتی را به چند فروشگاه فروخته است، گفت: با اعتراف صریح متهمان کارآگاهان موفق شدند فروشگاه های مذکور را شناسایی و بخش زیادی از اموال شاکی را به وی مسترد کنند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران افزود: با تکمیل پرونده متهمان با قرار مجرمیت صادره از سوی شعبه بازپرسی ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند و مال‌خران نیز به قید ضمانت آزاد شدند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =