پویش «آماده‌باش» به تجربه‌ای موفق در ورزش تبدیل می‌شود

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: امیدواریم پویش «آماده‌باش» که به دنبال ارتقای سلامتی و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از طریق ورزش و فعالیت بدنی منظم است به تجربه‌ای موفق در حوزه ورزش تبدیل شود.

رضا شجیع روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پویش سراسری «آماده باش» به ابتکار فدراسیون ورزش‌های همگانی در نیمه دوم مردادماه کار خود را با هدف توجه به ورزش و فعالیت بدنی در روزهای کرونایی آغاز کرد و تا سی‌ام شهریورماه ادامه خواهد داشت. در این پویش بیش از ۵۱ انجمن و کمیته کشوری فدراسیون و همچنین ۳۱ هیات استانی و شهرستانی نسبت به طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب در سراسر کشور با محوریت فضای مجازی اقدام کرده‌اند که خوشبختانه روند اجرای برنامه‌های این پویش تا این لحظه مطلوب ارزیابی می‌شود.

وی افزود: در مجموع حداقل اجرای پنج هزار برنامه برای این پویش در سراسر کشور پیش‌بینی شده که تاکنون بر اساس ارزیابی‌ها ۲ هزار برنامه اجرا شده است. در تلاشیم با ارزیابی‌های لحظه‌ای و کیفی از محتوای تولیدی پویش، زمینه توانمندسازی واحدهای عملیاتی ورزش همگانی را هم فراهم کنیم. در همین راستا در فضای مجازی بیش از صد صفحه تخصصی در حال انتشار و توزیع محتواهای تولیدی هستند و به دنبال این هستیم که در پایان پویش به ۲ میلیون مخاطب مستقیم برسیم. معتقدم این هدف دست یافتنی است به شرطی که محتواهایی تولید کنیم که هم مبتنی بر نیاز مخاطب باشد و هم به شکلی جذاب و کاربردی ارایه شود.

نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی عنوان کرد: از مهمترین نکات این پویش ارایه برنامه‌های هر روز پویش و اطلاع رسانی آنها از قبل است که این امر از نظم بالای عملیات اجرایی پویش خبر می‌دهد. ضمن اینکه تنوع برنامه‌ها هم بالاست و تلاش شده محتواها در قالب‌های مختلف نظیر ویدیو، موشن گرافی، اینفوگرافی و غیره از طریق شبکه‌های اجتماعی ارایه شود.

وی ادامه داد: از بین نهادهایی که با این پویش همکاری کرده‌اند می توان به همکاری بسیار نزدیک شهرداری‌ها و ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور و رسانه ملی اشاره کرد که خوشبختانه همراهی آنها با این پویش بسیار تأثیرگذار بوده است. امیدواریم پویش «آماده باش» که به دنبال ارتقای سلامتی و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا از طریق ورزش و فعالیت بدنی منظم است به تجربه‌ای موفق در حوزه ورزش تبدیل شود.

شجیع اضافه کرد: معتقدم ورزش همگانی بیش از هر چیز نیازمند ایده‌های نو، هم افزایی و همکاری بین بخشی است که خوشبختانه این سیاست در قالب یک «سیستم فعال» در فدراسیون ورزش‌های همگانی آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح دوچرخه تاکسی با عنوان «پاکسی» ایده بسیار ارزشمندی بود، گفت: این طرح توسط یکی از چهره‌های ارزشمند حامی دوچرخه ارایه شد. تا جایی که مطلع هستم قرار بود طرح پایلوت آن در یزد انجام شود که به دلیل بالا رفتن هزینه تولید متوقف شد. امیدوارم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود زمینه برای فعال شدن دوباره طرح و اجرای موفق پایلوت فراهم شود. نکته دیگر اینکه فدراسیون پروژه ملی «شهر فعال» با نام شفا را در دستور کار دارد که یکی از محورهای این طرح؛ توسعه شهرهای دوستدار دوچرخه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =