هزینه ۷۰۰ میلیارد ریالی برای درمان بیماران کرونایی در گلستان

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی گلستان در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت که از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال برای درمان مبتلایان به این بیماری در استان هزینه شد.

براساس اعلام مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی هزینه معالجه و درمان بیماران مبتلا به کرونا از ۵۰۰ هزار تا یک میلیارد ریال متغیر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی گلستان همچنین به زرد شدن وضعیت شیوع کرونا در ۶ شهر استان اشاره کرد و گفت: خروج از وضعیت قرمز در این شهرستان‌ها به معنی مساعد بودن شرایط نیست و رعایت ضوابط بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی همچنان باید در دستور کار شهروندان باشد.

عبدالرضا فاضل به برنامه‌های ماه محرم در شهرهای گلستان اشاره کرد و گفت: دستورالعمل مراسم عزاداری این ماه در شهرهای دارای وضعیت‌های زرد و قرمز مشابه یکدیگر است و همه هیات‌ها و دستجات عزاداری ملزم به رعایت آن هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به جان باختن ۶۹۳ گلستانی بر اثر شیوع کرونا گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر در استان جان خود را به علت ابتلا به این بیماری از دست دادند.

فاضل خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۱۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۸۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی.سی.یو) بستری بوده و حال ۳۴ نفر آنان وخیم است.

وی گفت که متوسط فوت روزانه افراد مبتلا به بیماری کرونا در سه هفته اخیر در گلستان بین هشت تا ۱۱ نفر بود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز شنبه گفت: تاکنون ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =