مدارس و اماکن ورزشی ورامین در اختیار عزاداران حسینی قرار می‌گیرد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین گفت: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، حیاط مدارس و اماکن ورزشی شهرستان در اختیار عزاداران حسینی قرار می‌گیرد.

حسین کاغذلو روز شنبه  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ترویج فرهنگ عاشورایی و نهضت امام حسین (ع) وظیفه‌ای است که به زمان و مکان خاصی محدود نمی‌شود چرا که به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی، این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است.
وی اظهار کرد: امروز که شرایط کشور و به ویژه مناطقی که در وضعیت قرمز ابتلاء به کرونا قرار دارند ایجاب می‌کند که مسائل بهداشتی بیش از گذشته رعایت شده و مردم نسبت به اجرای دستورالعمل‌های ستاد کرونا، اهتمام بیشتری داشته باشند، لازم است تا در برگزاری مراسم عزاداری امام حسین (ع) نیز، پروتکل‌های بهداشتی به خوبی اجرایی شود.
وی تصریح کرد: جلسات هماهنگی متعددی بین دستگاه‌های متولی برگزار کننده مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) برگزار شده و مقدمات لازم برای برپایی باشکوه این مراسم با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی فراهم گردید.
کاغذلو تصریح کرد: با هماهنگی آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان، حیاط مدارس و اماکن ورزشی شهرستان به منظور برپایی مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در اختیار هیأت‌های عزاداری قرار می‌گیرد تا دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به خوبی در این اماکن اجرایی شود.
وی افزود: هیأت‌های عزاداری دارای مجوز از اداره تبلیغات اسلامی که از نظر محل برگزاری عزاداری محرم با مشکلات مواجه بوده و امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در آن وجود ندارد، با ارائه درخواست مبنی بر استفاده از نزدیک‌ترین مدرسه و یا سالن ورزشی، می‌توانند در این اماکن مراسم عزاداری برپا کنند.
فرماندار ورامین گفت: هیأت های عزاداری می‌توانند به صورت تکی و یا مشترک، از یک مجموعه آموزشی، مدرسه و یا سالن ورزشی استفاده کنند.
در حال حاضر ۳۳۰ هیأت مذهبی در ورامین فعالیت می کنند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =