روزنامه چینی: آمریکا بازهم شکست خواهد خورد

پکن- ایرنا- روزنامه «ساوت چاینا مورنینگ پست» چین با تاکید اینکه آمریکا بعد از خروج ترامپ از برجام منزوی شده است، نوشت: رد قطعنامه ضد ایرانی آمریکا در شورای امنیت بیانگر شکاف میان آمریکا و اروپا بر سر برجام است و این کشور در صورت ادامه سیاست یکجانبه گرایانه بازهم شکست خواهد خورد.

به گزارش ایرنا، ساوت چاینا روز یکشنبه در گزارشی نوشت: پس از خروج آمریکا از برجام، هر روز بر انزوای آمریکا در شورای امنیت افزوده شده است تازه ترین مورد آن هم رای مخالف و منفی اعضای شورای امنیت به قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بود.

گزارش با بیان اینکه شاید آمریکا تصور نمی کرد این قطعنامه با اکثریت آرا رد شود، نوشت: چین و روسیه مخالفت خود را با این قطعنامه اعلام کرده و حتی آماده وتوی آن بودند.

ساوت چاینا با یاداوری اینکه بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ که برجام را مورد حمایت قرار می دهد، تحریم تسلیحاتی ایران پاییز امسال پایان می یابد، نوشته است: حتی کشورهای اروپایی نیز از توافق برجام حمایت می کنند به همین دلیل از قطعنامه آمریکا حمایت نکردند.

گزارش می افزاید: همزمان با این تحولات «جانگ جون» سفیر چین در سازمان ملل از آمریکا خواسته است به جمع حامیان چند جانبه گرایی ملحق شده و به توافق برجام بازگردد و روش و راهبرد خود را در قبال این توافق نامه تغییر دهد.

نماینده چین در سازمان ملل با یاداوری اینکه در سال های گذشته آمریکا از مقررات بین المللی سرپیچی کرده و از برخی توافق نامه ها خارج شده است افزود: آمریکا با این کار در واقع به اعتبار خود لطمه زده است دیپلماسی یگانه راه پیشرفت است جهان باید با گفت و گو و رایزنی از برجام حراست کند.

سفیر چین در سازمان ملل تاکید کرده است: اگر آمریکا بخواهد یکجانبه گرایی را ادامه داده و همچنان به افکار عمومی بی توجه باشد قطعا باز هم شکست خواهد خورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =