آبرسانی به ۲ روستای ثلاث باباجانی ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

کرمانشاه- ایرنا- سرپرست شرکت آبفای شهرستان ثلاث باباجانی گفت: آبرسانی به روستاهای «داری‌زنگنه» و «ژاله‌کوسه» این شهرستان ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

«صباح کاکایی» روز شنبه در بازدید و بررسی میدانی از وضعیت منابع تامین آب شرب روستاهای داری زنگنه علیا و سفلی و ژاله کوسه با اشاره به تاکید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه و فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی بر تسریع در آبرسانی به این روستاها، افزود: روستای داری زنگنه، به علت قرار گرفتن در مسیر سیلاب سد هواسان برای جلوگیری از وقوع حوادث پیش بینی نشده و روستای ژاله کوسه، نیز به علت وقوع زلزله جابجا شده‌اند.

وی گفت: در این بازدید مشکل تامین آب روستای داری زنگنه بررسی شد که نتیجه این بررسی ارایه و ارجاع پیشنهاد ۲ گزینه؛ حفر چاه و احداث خط انتقال اختصاصی از سراب مامیشان به حوزه معاونت بهره برداری آب شرکت آبفا بود تا در برنامه کاری و اجرایی قرارگیرد.

سرپرست آبفای شهرستان ثلاث باباجانی همچنین در مورد تأمین آب روستای ژاله کوسه با ۷۶ نفر جمعیت نیز با اشاره به اینکه این روستا در مسیر سراب مامیشان قرار دارد، گفت: روستای فوق الذکر را می توان از خط انتقال سراب مامیشان، تأمین آب کرد که نحوه عملیات لوله گذاری از این طریق نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی یادآور شد: متأسفانه روستای داری زنگنه علیا و سفلی با هزار و ۳۸۶ نفر جمعیت فاقد منبع تأمین آب هستند که باید با حفر چاه یا از طریق اجرای ۱۸ کیلومتر خط انتقال از سراب مامیشان تأمین آب شوند.

به گفته کاکایی، این روستاها فاقد کنتور و انشعاب هستند و نیاز به اجرای خط انتقال و شبکه توزیع آب و نصب انشعاب دارند که این اقدامات ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شرکت آب و فاضلاب شهرستان ثلاث باباجانی ۱۲ هزار آب مشترک آب دارد.

شهرستان ثلاث باباجانی حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستا است که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.