۴۰۰ کانون بسیج در رزمایش اهدای خون شرکت کردند

شهرری - ایرنا - رئیس بسیج پیشکسوتان گفت: در پی دعوت و فراخوان سازمان انتقال خون، حدود ۴۰۰ کانون بسیج کشور در رزمایش سراسری اهدای خون شرکت کردند.

به گزارش ایرنا، سردار تقی رضایار روز شنبه همزمان با برگزاری رزمایش سراسری اهدا خون، ضمن بازدید از پایگاه انتقال خون ستاد سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران با پیشکسوتان جهاد و شهادت این استان دیدار کرد و اظهار داشت: جوانانی که دیروز خون خود را تقدیم امنیت کشور کردند امروز در عرصه اهدای خون هم خونشان را تقدیم و شاهد صحنه ای دیگر از کمک های مؤمنانه بودیم.

وی ضمن تبریک روز خانواده و تکریم بازنشستگان و روز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، خاطر نشان کرد: با توجه به مجموعه عوارضی که ویروس منحوس کرونا در کشور ما داشته در پی آن برادران ما در سازمان انتقال خون، در گروه های مختلف خونی اعلام نیاز کردند.

رئیس سازمان بسیج پیشکسوتان اضافه کرد: از همین رو سازمان بسیج پیشکسوتان تصمیم بر این گرفت تا در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشد و با یک فراخوانی عمومی از پیشکسوتان سراسر کشور، امروز شاهد برگزاری این کمک مومنانه باشیم.

این مسئول ادامه داد: سازمان بسیج پیشکسوتان استان تهران هم به منظور ترغیب و تشویق اقشار مختلف جامعه برای حضور در این امر مقدس،  به سازماندهی و حفظ انسجام پیشکسوتان جهاد و شهادت برای کمک به سلامت جامعه اقدام به برگزاری این رزمایش کرده است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس افزود: همان زمانی که در سرتاسر دنیا شاهد بودیم به فروشگاه ها حمله می شد در کشور ما کمک های مؤمنانه توزیع می کردند، همزمان با جایی که کادر درمانی اعتصاب کردند، اینجا ماه ها عزیزان ما به طور  شبانه روزی در حال تلاش بودند و هستند، وقتی در غرب مردم به معدود خیریه ها هجوم بردند اینجا با هدیه های خود به خانه نیازمندها سرکشی می کردند

رضایار یادآور شد: امروز هم در عرصه پاسخ به درخواست سازمان انتقال خون، همین اتفاق افتاده و ما شاهدیم که پیشکسوتان بسیجی مثل دیروز با جان خودشان و اهدا قطرات خونشان به کمک نیازمندان این عرصه بیماری شتافتند و امیدواریم که وظیفه انسانی و ملی و شرعی خودشان را ادا کرده باشند.

پیشکسوتان سپاه سیدالشهدا(ع) رزمایش اهدا خون برگزار  و با هدای خون خود در روز شنبه بار دیگر همچون دوران دفاع مقدس ایفای نقش کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =