۲۸۳ دستگاه ماینر قاچاق در شبستر کشف شد

تبریز - ایرنا - جانشین فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی از کشف تعداد ۲۸۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان شبستر خبر داد.

سردار  علی محمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در انبار یک کارخانه تولید آجرسفال در یکی از شهرک‌های صنعتی شهرستان شبستر موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی  قرار گرفت.

وی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی به اتفاق ماموران اداره برق پس از هماهنگی‌های لازم دستگاه قضائی در بازرسی از این کارخانه، تعداد ۲۸۳ دستگاه ماینر و ۱۰ دستگاه سرور و سایر متعلقات آن را کشف و ضبط کردند.

محمدی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش تقریبی دستگاه‌های کشف شده را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه شناسایی و دستگیری مجرمان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد،  از مردم  تقاضا کرد برای کمک به اقتصاد، آرامش و به خصوص امنیت جامعه در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =