رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری ماه محرم ضروری است

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار رشتخوار بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام عزاداری ماه محرم توسط مردم تاکید کرد و گفت: عزاداری ماه محرم امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا متفاوت از سال گذشته خواهد بود و مسوولان بهداشت رسالت سنگینی در حفظ سلامت مردم بر عهده خواهند داشت.

خالقداد عرب روز شنبه در جلسه‌ای که با محوریت مراسم عزاداری ماه محرم برگزار شد، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای صحیح فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم در ایام عزاداری ماه محرم، سلامت جامعه را به همراه دارد.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی در ارتباط با اجرای مطلوب پروتکل‌های بهداشتی در ایام محرم باید اقدام اساسی صورت گیرد، ادامه داد: مردم باید نسبت به  اجرای پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در عزاداری ماه محرم تشویق شوند تا شاهد کوچک‌ترین خطر برای سلامت مردم نباشیم.
فرماندار رشتخوار بر لزوم حضور کارشناسان بهداشت در هیات‌های مذهبی تاکید کرد و گفت: عزاداری برای حضرت امام حسین(ع) با گوشت و پوست ما شیعیان و محبان اهل بیت (ع) عجین شده است و کارشناسان بهداشت باید به صورت مستمر از نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی توسط هیات‌های مذهبی بازرسی کنند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی رشتخوار نیز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، امسال باید راهکاری اتخاذ شود که با همکاری خیران، نذورات ایام ماه محرم در قالب بسته‌های حمایتی آماده بین محرومان و نیازمندان توزیع شود.
حجت‌الاسلام حسینعلی آذرشیب، افزود: با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و براساس تمهیدات اتخاذ شده، زمان تعیین شده برای برگزاری مراسم عزاداری، ۲ ساعت است و با متخالفان برخورد خواهد شد.
وی با بیان اینکه هیات‌های مذهبی باید در سامانه بیرق ثبت‌ نام کنند ادامه داد: هیات‌های مذهبی علاوه بر مشخص کردن مکان عزاداری پس از ثبت‌نام در سامانه بیرق، باید نسبت به نصب مجوز لازم در مکان برگزاری مراسم نیز اقدام کنند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی رشتخوار همچنین با بیان اینکه پهن کردن سفره با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایام ماه محرم امکان پذیر نیست گفت: در راستای حفظ سلامت مردم، بهتر است با همکاری خیران، نذورات ایام ماه محرم امسال در قالب بسته‌های حمایتی آماده بین محرومان و نیازمندان توزیع شود.
رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت در ۲۰۹ کیلومتری مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =