جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در نشست استاندار کرمان و معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توافق شد تا کرمان برای سیزدهمین مرتبه میزبان جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران باشد.

به گزارش ایرنا، محمد رضا علیزاده روز شنبه  با اشاره به محدودیت اجتماعات و برنامه های فرهنگی افزود: تاریخ برگزاری سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران سال جاری با تشخیص مراجع مربوطه اعلام می شود و استانداری و نهادهای کرمان در برگزاری جشنواره مشارکت کنند.

در این نشست با اشاره به مرمت آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و حمایت استانداری کرمان در سال گذشته، مقرر شد کتاب آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان تا پایان سال تدوین و منتشر و نمایشگاهی از آثار موزه برگزار شود.
 همچنین در این جلسه درباره پیگیری طرح خانه موزه های مشاهیر کرمان با حمایت استانداری کرمان و تولید و ساخت اپرای عروسکی خواجوی کرمانی گفتگو شد.

نخستین دوره جشنواره موسیقی نواحی در سال ۷۸ به میزبانی کرمان برگزار شد که  پس از ۹ سال وقفه، بر اساس تفاهمنامه ای در سال ۹۴ بین استانداری کرمان و مدیرکل وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، دبیرخانه جشنواره موسیقی نواحی به مدت سه سال در کرمان ایجاد شد.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۱۶تا ۱۹ آبان ماه سال ۹۸ با حضور ۲۸۰ هنرمند از ۲۲ استان و چند گروه از کشورهای ترکیه و آذربایجان در استان کرمان برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =