مشارکت جدی مردم ما را از سختی‌های کرونا عبور می‌دهد

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر لزوم همکاری جدی مردم در مهار بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: با مشارکت و همراهی جدی مردم می‌توان هرچه سریع‌تر از سختی‌های همه‌گیری کرونا در کشور عبور کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلیل کوهپایه زاده روز شنبه در نشست خبری به ارائه گزارشی از وضعیت مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران در روزهای کرونا پرداخت.

وی افزود: دستیابی به موفقیت های بیشتر در این زمینه نیازمند تدابیر و برنامه‌ریزی مسئولان و  همکاری و مشارکت بیشتر مردم هم است.
کوهپایه زاده ادامه داد: اگر درایت و همکاری مردم نباشد، برنامه های پیش بینی شده هم به نتیجه نخواهد رسید.

وی بیان داشت: نظام سلامت با رهبری وزارت بهداشت و سازمان ها و وزارتخانه های مرتبط در تلاش است به رسالت خود جامه عمل بپوشاند و بهترین خدمات را به مردم ارایه کند. 

کوهپایه زاده به تلاش های کادر درمان اشاره کرد و گفت: تعدادی از این افراد به این بیماری مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند که در موج دوم، این اتفاقات ناخوشایند بیشتر بود.

وی با اشاره به افزایش شیوع بیماری های حاد تنفسی در فصل پاییز گفت: با آمادگی کامل از بروز موج سوم یا موج خطرناک جلوگیری خواهیم کرد تا بیماری کنترل شود و از این ایام به خوبی گذر کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: با اقدامات مختلف می توان این بیماری را بهتر مدیریت کرد. اقدامات زیادی انجام شده تا کمبودهای دارویی به کمترین مقدار برسد.

وی افزود: تلاش شده تا کمبودی در تامین ماسک، مواد ضد عفونی کننده و تجهیزات مورد نیاز و به عبارتی لوازم حفاظت فردی، احساس نشود.

کوهپایه زاده ادامه داد: در کنار این موارد، درک صحیح مردم بسیار تعیین کننده است و می تواند این تلاش ها را به بهره وری بهتری برساند.

وی گفت: در فصل پاییز موجی از بیماری های حاد تنفسی از جمله آنفلوآنزا افزایش پیدا می کند و برای اینکه بهتر و آماده تر از قبل از بروز کرونا پیشگیری کنیم و خدمات سلامت را بجا و به موقع در اختیار مردم قرار دهیم، نیازمند حمایت مردم هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =