گرمای محافل روستایی لرستان با توسعه گازرسانی

خرم آباد - ایرنا - نظام جمهوری اسلامی در طول بیش از چهار دهه توجه ویژه ای به توسعه روستاها داشته و بدون شک بهره مندی مناطق محروم و دورافتاده از گرمای شعله‌های گاز یکی از برجسته‌ترین خدمات در این سالها بوده که لرستان نیز با وجود محرومیت‌ها، اما از قافله گازرسانی عقب نمانده است.

به گزارش ایرنا، ۷۰ درصد جغرافیای لرستان در موقعیت کوهستانی واقع شده و همین هم نیز خدمات رسانی در حوزه های زیرساختی همچون گاز را با سختی هایی مواجه کرده است.

سخت گذر بودن راههای روستایی و البته پراکندگی روستاهای لرستان به ویژه در مناطقی همچون الیگودرز و دلفان، سختی خدمت به این مناطق را دوچندان کرده اما با این وجود گازرسانی به روستاهای محروم لرستان در چهار دهه یک اولویت بوده و همچنان ادامه دارد.

امروزه کمتر روستای واجد شرایط گازرسانی در لرستان وجود دارد که از این نعمت محروم باشد و یا در حال تامین زیرساخت های لازم برای این مهم نباشد، روستاهایی که سرمای زمستانشان را با شعله های گرم و امید بخش خدمات نظام جمهوری اسلامی و دولت سپری می کنند.

۳۰۱ روستای لرستان امسال گازرسانی می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: طرح گازرسانی به ۳۰۱ روستای استان در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شودتا پایان امسال به بهره برداری برسد.

کرم گودرزی افزود: برای این مهم ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد و با بهره برداری از طرح ها بیش از یکهزار و ۵۰۰ خانوار روستایی از نعمت گاز بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: از مجموع ۲ هزار و ۳۵۴ روستای واجد شرایط گازرسانی استان یکهزار و ۷۰۹ روستا از این خدمت برخوردار هستند که ضریب نفوذ آن ۸۷  درصد است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از طرح گازرسانی ۳۰۱ روستا ضریب این خدمت را در لرستان به بیش از۸۹ درصد ارتقا می دهد تصریح کرد: بررسی و مطالعات گازرسانی به ۱۷۹ روستا نیز انجام و مقدمات پیمان سپاری آن انجام شده که با تحقق این برنامه ریزی در سال ۱۴۰۱ ضریب بهره مندی روستاهای استان به بیش از ۹۸ درصد ارتقا خواهد یافت.

گازرسانی به ۱۰۰ روستای لرستان تا پایان شهریور

سرپرست شرکت گاز لرستان گفت: از ابتدای امسال ۶۰ واحد صنعتی استان گازرسانی شده وهمزمان با هفته دولت تا پایان شهریورماه نیز ۱۰۰ روستای استان از این نعمت بهره‌مند می‌شوند.

گودرزی با اشاره به رتبه سوم استان از نظر تعداد روستاها در کشور  تصریح کرد: گازرسانی به روستاها از عوامل بسیار مهم در توسعه رفاه، مهاجرت معکوس از شهر به روستا، ایجاد اشتغال و افزایش تولید است که ضریب نفوذ گازرسانی به جمعیت واجد شرایط روستایی لرستان در حال حاضر ۸۸ درصد می باشد و تا پایان سال به بیش از ۹۰ درصد می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =