دستفروشان پایتخت برای بساط‌گستری اطلاعات خود را ثبت کنند

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به آغاز به کار سامانه سامان‌بازار برای ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران تهرانی گفت: متقاضیان می‌توانند اطلاعات خویش را برای جانمایی ثبت کنند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان، بهره‌گیری از ظرفیت های موجود شهری و شناسایی متقاضیان دستفروشی را از اهداف به کارگیری این سامانه دانست و اظهار داشت: براساس دستورالعمل مشاغل سیار و بی کانون مصوب شورای شهر، متقاضیان غرفه در روزبازارهایی که برای فعالیت‌های مربوط به دستفروشی و بساط گستری طراحی شده باید در این سامانه ثبت نام کنند.

وی افزود: پس از ثبت نام افراد، مسیر احراز هویت و تکمیل مدارک آنان طی و برای افراد کد شناسایی صادر می‌شود. افراد پس از شناسایی به عنوان دستفروش، می‌توانند در روزبازارها، راسته بازارها یا پلازا های که در برخی ساعات شبانه روز آمادگی پذیرش دارند، جانمایی شوند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر این که جانمایی دستفروشان براساس میزان حضور فعال در کسب و کار و نوع خدمات آنان انجام می‌شود، گفت: مناطق ۱۷ و ۶ و ۱۱ برای اجرای آزمایشی ساماندهی دستفروشان به عنوان مناطق پایلوت معرفی شوند. با توجه به تعداد بالای دستفروشان در خیابان ولیعصر (عج)و پیگیری نیروی انتظامی، مقرر شده است که برای نظم بخشی به پیاده رو ، همزمان با طرح جمع آوری دستفروشان از پیاده رو ولیعصر به ساماندهی و جانمایی آن ها در زمینی که در ابتدای خیابان نکویی اقدام شود و سامان بازار برای این محدوده فعالیت پایلوت را آغاز می‌کند. 

مفاخریان در ادامه تصریح کرد: متقاضیان می توانند در آدرس سامان بازار اطلاعات خود را وارد کنند تا بتوانند پس از احراز هویت، از ظرفیت موجود برای کسب و کار استفاده کنند.

وی با تاکید بر نقش همراهی مردم در انتظام بخشی و ساماندهی موفق پیاده‌روها گفت: شهروندان با خرید نکردن از دستفروشان و بساط گسترانی که در اماکن غیر مجاز و مزاحم تردد عابرین مستقر هستند، باعث می‌شوند تا این افراد، برای جانمایی در محل هایی با زیرساخت کافی از جمله روشنایی، ایمنی و پارکینگ تشویق شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha